Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zařízení USB nebylo rozpoznáno

Dobrý den, mám takový problém. Název tématu už mluví za vše. Vše akorát dopodrobna vysvětlím...
Poslední dva dny se mi stává, že jak máte na monitoru vpravo dole hodiny a různé ikony programů, které právě běží, mi několikrát za den vyskakuje informace ,,Zařízení USB nebylo rozpoznáno". Včera to dělalo zatím tímto způsobem. Dnes to probíhá ještě více, a to tak: Tato bublina vyskočí třeba i 10x za minutu. Přestane vyskakovat jen tehdy, když na ni kliknu a nechám otevřené jako informace a možnosti dalšího výběru akce - například: Poradce při potížích atd...
To ale neřeší situaci. Někdy bublina (informace) vyskočí už tolikrát, že se PC sekne tak, že pokud hraje hudba atd..., tak se to sekne u jednoho tónu, který se pořád opakuje, nelze nic dělat, protože myší už také nelze nic dělat... PROSTĚ SE SEKNE CELÝ POČÍTAČ, musím jej vždy restartovat...
Když ale na tu bublinu (informaci) kliknu a nechám otevřenou, jak jsem již zmínil, sice bublina přestane vyskakovat a PC se nesekne, ale jen do určité doby... Za nějakou dobu se to opět stane...

Posílám Vám tedy obrázek, abyste viděli, co to píše... Omlouvám se, že je v BMP...
p.s. - píše to chybu s zařízeními: Mouse (nejspíš myš) a Nějaké NEZNÁMÉ ZAŘÍZENÍ - řadiče sběrnice USB.

Nevím, co mám dělat - děkuji moc :-)

Změna předmětu, původně: ,,Zařízení USB nebylo rozpoznáno"
Změna kategorie, původně: Hardware (host)

V krátkej dobe opakované " rozpoznáni hardware USB " signalizuje poškodenie mainboardu, studený spoj, prasklina na vodivej ceste ?

Riešenie je: nepoužívat poškodený radič, na doske ich zvyčajne je viacero a poškodený je zrejme iba jeden, softwarovo zakázať, prípadne aj v BIOS-e a následne zakúpiť prídavnú dosku s portami USB.
No zákaz v BIOS-e zakáže všetky integrované USB radiče, ak doska nemá port PS2 pre klávesnicu, rébus je na svete.

na bmp neklikám, nejsem prase.
i malování umí už 10 let ukládat do png, w7 si dokonce tuto předvolbu a cílový adresář pamatují - pokrok ani ve windows nezastavíš.

neznámé zařízení se vyskytlo jak - někdo něco přeinstaloval a v dotazu to zatajil?
ve správci zařízení žádné otazníky?
to je notebuk nebo stolní pc?

No, tak ono to píše zařízení MOUSE - tedy myš pravděpodobně a sběrnice - viz. nahoře (tam to je uvedeno) nebo na tom obrázku přiloženém!

Jak může tedy myš nepracovat správně, když pracuje naprosto správně a píše to pořád dokola - USB nebylo rozpoznáno? Divné...
Takže když odpojím třeba tu "myš", která to podle tebe má dělat, tak Sběrnici těžko odpojím... Je to zvláštní... Nechápu to :(

ŘÍKÁM - podruhé...
Myš jsem odpojil a dělá to stále... A sběrnice (ani nevím která a co konkrétně) asi odpojit jen tak nepůjde... :(
Odpojil jsem myš a stejně to pořád vyskakovalo... Proč by dělalo nějaké jiné USB to, co se píše jako chyba - MOUSE - myši a nějakých sběrnic či řadiče sběrnice?!

Zde vkládám ten obrázek, co to píše...
Otazníky nejsou ale nikde! Ještě musím přesně identifikovat, u čeho to tedy píše - bude to těžké (pomocí datumu a verze toho ovladače či co to je)...

Jen mě zaráží - proč by to hlásilo chybu "USB" (ovaldače, sběrnice či co to je) a konrkténě MYŠI, která pracuje správně?
Já myš poté zakázal (odpojil) a dělalo to stále (zobrazovalo se to, co se píše na obrázku)... :-)

Posílám dva obrázky :-) ve formátu JPG snad mohu? :-)

Neznámé zařízení patří mezi řadiče sběrnice, ale to jste asi vyčetli z obrázku. A když je myš v pořádku, proč mi to ukazuje i JI?
Někdo mi říkal, že to může být prý zaprášením USB portů či něčeho uvnitř, to se mi ale nezdá, protože PC jsem nedávno dával do pořádku (od prachu), takže vše je čisté.
někdo tady mluvil něco i o přeinstalování chipsetu a další věci se také radily. Tak já opravdu nevím :)

Dobře vyzkouším...
Akorát poznámka, na kterou jsem opět přišel...

Dnes se mi to objevovalo už méně, ale přece se to objevovalo. Poté mi nějak začala blbnout myš a to stylem takovým, že mi úplně zhasla a nešla. Tak jsem ji odpojil a zase připojil a rozjela se. Za chvíli to udělala zase.
Je tedy možné, že je celé chybné to USB připojení (zazadu)? Prachem nebo něčím jiným? Jde to nějak přeinstalovat - konrktétně to?
Nebo to je jen náhoda a myš je vadná? Je ale divné to, že to dělalo i po odpojení myše...
Co si o tom myslíte? :-)

Nyní to opět na týden přestalo a opět se to vrátilo - ten samý problém...
Na internetu jsem našel to, že pomůže vytáhnout PC ze zdroje (odpojit kábel) a nechat chvíli vypnutý) poté zapojit, zapnout a je to... 95% lidí psalo, že to opravdu pomohlo, což je možné, - někdy se stane chyba v kontaktech ... Ale mě to nepomohlo! Jak lze vidět, opět se to totiž vrátilo! Chytám opravdu už nervy!

Zbytečné věci? No leda tu čtečku karet - jinak je vše potřebné :P

To je ale zajímavé... možná náhoda nebo dočasné, ale když je čtečka karet zapojená jakože do PC pomocí USB, ale kabel do ní je odpojen, když ji prozatím nepotřebuji, tak mi vyskakuje: USB nebylo rozpoznáno. Ale jakmile do čtečky kábel zasunu, tedy připojím, tak to přestane vyskakovat ...
Nevím, zda to je prozatím, nebo jen náhoda, ale nyní to nevyskakuje! Napíši za chvíli, zda se něco změnilo! :)

Nejde to premenovat ale a) mozes si niekam zapisat umiestnenie ktore vidis v pravy klik vlastnosti na prvej karte, to by malo identifikovat USB port v ktorom to je strcene, alebo b) mozes si z menu zoradit podla pripojenia, a USB rozbocovac vies identifikovat podla pravy klik - vlastnosti - umiestnenie, a pod konkretnym rozbocovacom su vzdy konkretne USB porty.

kecáš, žádný (prodlužovací) kabel usb ti nemůže vyvolat hlášku "USB nebylo rozpoznáno".
musíš tam mít něco zapojené, třeba redukci na karty což je zase čtečka.
napověděl by obrázek ze správce zařízení, který tu ani na 50. dotaz nejsi schopný dát.
protože zařízení co vyvolává "nerozpoznávací" chybovou hlášku nedokážeš určit, karel po tobě abys všechno odpojil - ani to se ti nepovedlo.
ať už máš chyby v prohlížeči událostí jakékoliv, všechny je úspěšně tajíš - patrně jsi ho (eventvwr.msc) dosud nenašel.

můžeš mi vysvětlit proč se vůbec sereš do instalace pc, proč skoro dva měsíce řešíš něco k čemu trvá nainstalovat ovladače 1/4 hodiny - včetně stažení oblíbeného diagnostického programu a správných driverů?

edit: ve druhém dotazu nejsi celou dobu schopný odpovědět, jestli jde o stejný pc který ti nerozpoznává tajný usb krám. tak jaký má smysl se tě na něco ptát?

Tak kromě toho, že to píše i Myš (což je mi divné), tak hlavním problémem jsou zařízení tohoto typu:
Konkrétně: Zprostředkovatel: Microsoft
Datum ovladače: 1.7.2002
Verze ovladače: 5.1.2600.0
Digitálně podepsán: Microsoft Windows Component Publisher > Typ zařízení, jak jsem již uvedl: Řadiče sběrnice...

Je to divné, buď je to těmito zařízeními, nebo to je spíše chyba toho všeho (tj. vstupy USB - od prachu či co jste uvádeli) :-)