Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdelenie HDD na particie

Dobry den

Mam HP NTB s win.7 a 300 GB HDD, teraz to mam rozdelene tak ze v C kde je OS mam 280 GB, E kde su niejake HP nastroje mam 2 GB , a 15 GB ma skryta particia D kde je zaloha win.7.
Hladam niejaky softver najlepsie SK/CZ alebo niejaky lahky v anglictine aby som dokazal rozdelit to napr. aby v C ostalo 50 GB a ostatne 230 z C by som dal ako novu particiu.
( nechcem partition magic ani EASEUS, nemam s nimi dobre skusensoti chcem nieco ine )

Dakujem

měl jsi odstěhovat přebytečná data (dokumenty, filmy, mp3, fotky) na externí disk než to zmenšíš.
64gb musí stačit každému©
pokud ti systémový disk zabírá 150gb, svědčí to jen o tom že tam máš bordel, anebo už máš windows 9.

ale pokud někdo dokáže vážně vyslovit "partition magic", anebo chce dělit disk bez restartu, pak je všecko marný.

Sa nerob mudry, lebo windows bol den predtym preinstalovany a na C neni vobec nic iba OS + prehliadac, ziadne hry a bludy, takze sa ukludni. A predstav si ze som to spravil bez restartu NTB, cez spravu diskov vo win.7 . Takze predtym kym nieco tu napises zvas co napises, a nerob sa mudry ked nic nevies.

Je dobré napsat, jak jsi to nakonec provedl a po úspěšném vyřešení označit za vyřešené. Gparted je obsažen v Parted magic, ale doporučuju Parted Magic, protože umožňuje víc, než jen práci s diskem a může se hodit i jindy, když Windows nestartují a potřebuješ třeba na net, nebo můžeš udělat screenshot a poslat na poradnu..
Nevím, jak je to nyní, ale dřív měly některé notebooky problém s recovery, když se manipulovalo s rozdělením disku...