Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NAS synology DS211j big problem

Mám NAS synology ds211j+disk 1x1TB WDearx.NAS som spojil najprv sietovym kablom s notebookum a vytvoril zvazok + zdielane zlozky do ktorych som cez total commander preniesol zhruba 50 GB dát. Z NAS som odskusal prehravanie medii a vsetko islo ako má.Na druhý deň, keď som NAS pripojil už do siete , teda do routra, my zo systemu zmizli vsetky zlozky.Please o radu, nakolko vobec netusim co sa stalo, ako mohli data jednoducho zmiznut? samotny 1TB disk som pripojil na stolovy pocitac v ktorom je OS z XP, system mi ho sice nasiel ale v priecinku tento PC ho nevidim, neviem si teda overit ci na tom disku tie data sú alebo nie. Prosim o radu ako sa dostanem k tym datam ak tam vobec este su.

No ked ten disk pripojis k pc tak pochopitelne data vo winXP nevidis pretoze ten NAS pouziva linuxovy system a disk je naformatovany nejakym ext4 alebo ext3 filesystemom. Takze si nabootuj nejaky live linux na tom pc a uvidis ci tie data na tom disku su alebo nie. Dalsia vec je ze ako mas nastaveny ten router a vobec samotny NAS? Malo informacii. A skusal si to naspat pripojit k tomu notebooku tak ako si to mal pripojene prvy krat?

K notebooku som tom napojil , nas stale vypisuje ziadny zvazok, vytvorte novy ...
V sieti mam len notebook, cez wifi, dynamicka ip, poskytovatel telekom sk. Ak tomu spravne rozumiem,ak raz vytvorim zvazok v nase, pouzivem len 1 disk, vytvoreny bol ako shr, tak je jedno kde sa s tym nasom pripojim, disk sa vo webovom rozhrani musi objavit aj zo zlozkami alebo sa mýlim?
Upravena velikost písmen. (touchwood)