Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nenaskočí system=(

Dobrý den, stal se mi problem, ale uz netusim jak z nej ven.. Taktoval jsem frekvenci procesoru, lepe receno FSB, abych zvysil rychlost procesoru,navysoval jsem z puvodnich 200 na 210, pomalu.. Ale po ulozeni nastaveni biosu na me vyskocila dosud neznama cernobila obrazovka s textem :
Minimal bash-like editing is supported. For the first word , TAB list possible command completion. Anywhere else Tab list the possible completions of a device/filename.

grub>
Possible commands are: backround blocklist boot cat cdrom chainloader checkrange checktime clear cmp color commandline configfile dd debugdefault displaymem embed errnum errorcheck fallback find foreground fstest geometry halt help hiddenflag init initrd instal is64bit kelner lock is makeactive map module modulenounzip outline pager partnew parttype password pause pxe quit read reboot root rootnoverify savedefault setkey setup setvbe splashimage terminal testvbe unhide uuid vbeprobe write.

V Biosu jsem vratil zpet zmeny, ale bez reakce..
Prosim o pomoc..
Budu vdecny za kazdou radu..
Martin

Grub je linuxový zavaděč..buď tedy máš nějaký linuxový OS, nebo na disku někdy byl. Nebo něco jako Express gate (Asus), nebo Winki ( MSI), což jsou malé linuxy na základní použití PC a startují během několika sekund... Jaký systém teda nechce naběhnout? Máš od OS nějaké instalační CD?

Myslím, že popis BIOSu bude v manuálu k tvé tajné desce. Pokud manuál nemáš, je ke stažení u toohoto typu na stránce výrobce. Aktualizaci BIOSu jsi měl zmínit hned na začátku- není to nevýznamné...U aktualizace BIOSu je nutné aby se shodovala deska podle typu, ale i tzv. revize- to jsi doufám dodržel...

NA stranku si nemuzu vzpomenout, mam ji ulozenou v tom PC..=( Kazdopatne byl pred lety kupovanej novej, jen uz je proste zastaralej s procesorem E1400 Intel Celeron Duo 2GHz, docetl jsem se ze se da pretaktovat az na 2,66GHz, tak jsem ar dnu hledal a studoval clanky o pretaktovaní procesoru, abych vedel o co jde, a nasel jsem par skvelych stranek s navodem a dobre to tam vysvetlovali i pro blbce, tedy i pro me..=D Ale pokud je to nejaky progra co tam zlobi a jeste z jineho OS, tak nechapu co tam dela a projevil se tam az ted..=(