Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Operační systém zdarma

Ahoj jak už jsem zmiňoval v minulém dotazu budu si kupovat nový PC a tak bych se chtěl zeptat jestli neznáte nějaký operační systém zadarmo, na kterém by šly spouštět windows aplikace. Přemýšlel jsem o Linux Ubuntu, nebo Xubuntu, jenže jelikoš jsem vášnivý hráč tak by to asi nejlepší volba nebyla, jó vím, existuje Wine, přes které jde spustit skoro většina Windows aplkací, ale někde jsem četl, že to má rapidní pokles fps ve hrách, když tu hru spustím přes Wine.
Tak jsem se chtěl zeptat, jestli není něco jako třeba Linux, ale aby na něm šli Windows aplikace.
Koupil bych si Win 7, ale zrovna nemám peníze a nechci být pirát, tak prosím poraďte jestli něco takového neznát.
Děkuji.

plnohodnotný windows je plnohodnotný windows,ten zadarmo nieje,wine a spol vedia spúšťať win aplikácie,ale plnohodnotne win nenahradia,s tým sa musíš buď zmieriť,alebo našetriť na normálny,plnohodnotný windows-OEM verzia windows stojí menej ako kvalitná grafická karta...

Koupit Windows spolu s PC je optimální řešení. Jak by fungovaly s hrami Windows8, které jsou v současné nedokončené verzi zdarma nevím- možná by ti někdo poradil, kdo to zkoušel použít s hrami...
Win8 se dají stáhnout, nebo jsou na DVD u některých počítačových časopisů

napis jake hry hrajes, ale rovnou rikam, ze pokud tvuj seznam her bude predevsim o hrach jako Mass Effect, Far Cry, CoD apodobne, tak jedinne rozumne je zakoupit spolecne s PC OEM Windows 7. Pokud hodne casu stravis u Solitairu nebo Mahjongu, tak by urcite linux byl mozna varianta.