Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno HP nx9005 za 2k - cena upgradu - postačí na kancl?

Buďte dobrý!

našel jsem HP nx9005 v dobrým stavu (baterka KO) za dvojku. V bazaru mám inzerát že sháním booka na dočasnou kancl práci (word, excel, pp). Myslíte, že to tento book zvládne? trochu mě děsí ramka 256 MB, kolik by prosím stál upgrade aspoň na gigo?

Díky za rady

Parametry booka:

procesor AMDŽ Mobile Athlon XP-M, cache 256kB (Thoroubred),
model 2400+, FSB 88 - 266MHz

čipová sada chipset ATI Radeon IGP 320M (Mobility U1) / ALi 1535+

paměť DDR266 osazeno 256MB

harddisk (HDD) vyměnitelný 2.5" HDD, podpora Ultra DMA 100,30GB
výměnný modul (opt. storage)
CD-ROM, DVD-RW

volitelné: osazeno DVD/CD-RW combo,

floppydisk (FDD) integrovaná FDD mechanika

displej - velikost 14.1"
displej - rozlišení XGA, 1024x768
SXGA+, 1400x1050

video akcelerátor integrovaný v IGP 320M (ATI Mobility U1, 16-64MB)

klávesnice:
počet kláves 89 kláves, 5 speciálních
zdvih kláves 3.5mm

polohovací zařízení Touch Pad s 2 tlačítky a dotykovým posuvníkem

wireless LAN (bezdrátová síť) volitelná,nenainstalována

I/O porty 1x paralelní (EEP/ECP), 1x sériový, PS2 (kombinovaný)
externí VGA ano
TV výstup ano, S-Video

audio I/O mikrofonní a sluchátkové I/O
USB 2 x USB 1.1
PCMCIA / PC card 2 x Typ II (32-bit Cardbus, nebo 16-bit PCMCIA)
LAN Ethernet, 10/100 Mbps LAN
modem V90/56 modem
FireWire, IEEE 1394 ano

audio kodek AC97 (ALi 5451), stereo

napájení
baterie 8-článkový Li-Ion battery pack, 14.8V 4400 mAH
provoz na baterie (údaje výrobce) 2.5 h (podle zatížení)
rychlonabíjení 2.5 h (systém vypnut)
AC adaptér univerzální, 90-260V, 50-60Hz

rozměry 3.8x 27x 32cm

váha 3.2kg

Nevim, nevyplatí se ti spíš koupit tedy nejlevnější nový, funkční a dostačující notebook, či mini-notebook?
Můžeš to pak střelit, nebo dát dětem, bratrovi, dívce...

http://www.alza.cz/acer-aspire-5349-b812g32mnkk-ce rny-d295170.htm
nebo
http://www.alza.cz/acer-aspire-one-d257-1cws-bilo- stribrny-d301251.htm

Jsou to velké šmejdy, ale i tak...

Má to 1024MB RAM a COA štítek WIN XP PRO-( =úplně dole na stránce )takže stačí příslušné CD XP Pro ( měl jsem pár XP Pro pro Dell někde dokonce v šuplíku). Nějak tě ale nepřemlouvám :-) Tahle firma toho vozí hodně, tak jim zkus napsat na ICQ, nebo mail a řekni, co potřebuješ a třeba budou mít pro tebe v brzké době něco lepšího.