Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Něco bližšího o videosouborech v telefonech...

Dostal jsem nabídku, kterou nelze :-p odmítnout: kup mi mobil na video, 'sem to viděla a tak.

Kupodivu jsem našel foun mé oblíbené značky, který to umí "Nahrané nebo přijaté videosoubory lze v telefonech prohlíže v přehrávači videa" a je i levný :

http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Type=S&Shortcut=SE R-J300I
detail.asp

Ale nic o tom nevím, nebyl by link?

1) co je to za formát - video v telefonu?
2) dá se najít na netu (kde?) a nahrát z pc kabelem do founu? A zpět?
3) kompatibilita - lze si videa posílat mezi mobily různých značek? Jako MMS asi?
4) jdou videa posílat mezi mobily po infra?

něco jsem si našel, ale málo a dost tápu...
http://www.redboss.cz/cz/navody/category.php?znacka =MMS

díky, ancer

1, Používá se formát 3gp. Videa v tomto formátu jsou k dostání na internetu nebo na sítí DC++
2, viz bod 1., ano dají se z PC nahrát do telefonu přes kabel, kdyby měl telefon IrDA jde to i přes něj.
3, Ano je to možné, jen video nesmí být moc dlouhé (u T-Mobile 300 kB, u jiných operátorů to je o něco méně) a video musí být ve správném rozlišení.
4, Ano jdou pokud jsou jimi vybaveny.
Videa se dají převést z mpg nebo avi do 3gp pak jdou přehrát na mobilu. Tak samo i videa v 3gp jdou přehrát na PC pokud máte program Nokia Media Player nebo obdobný. Rovněž je lze překonvertovat do AVI.

zdroj: subchild.asp