Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Firewall

Dobrý den. Když spustím počítač, objeví se hláška, že je počítač v ohrožení, není funkční firewall. Když se ovšem podívám do ovládacích panelů, firewall je normálně zapnutý, jak je doporučeno, nikdy jsem s tím nehýbal. Mám pocit, že je to po posledních aktualizacích. Systém je WIN XP pro SP3, antivir Avast. Dříve to nedělalo, mám to ignorovat? Mají ty aktualizace vůbec nějaký smysl, vždy mám spíše obavy, že mi to rozhodí celkem funkční systém. Díky za názory.

aktualizace xp sp3 už smysl nemají, nepřináší nic nového ani neopravují kritické chyby.
microsoft jen občas zalepí zbytečnosti v systému na který dávno kašle, a způsobuje spíš další problémy.

hlásání systému, který ani nedokáže rozeznat svou vlastní běžící parodii na firewall, si vypni.

v prohlížeči událostí raději zkontroluj, že tam nejsou po zapnutí chybové hlášky o neúspěšném pokusu spuštění služby "brána firewall" - v tasklist je vidět jako SharedAccess.

pokud máš celý internetový balík, ten se samozřejmě plete do činnosti windows firewallu, měl by ho korektně vypnout.