Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Multimetr na přeměření PC zdroje

Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem multimetru. Chodím s kamarádem na elektrotechnickou prumku a měříme polovodičové součástky. On si koupil jeden a teď zjistil, že na něm nemůže proměřovat kondenzátory, protože jeho multimetr neumí měřit kapacitu. Nechtěl bych udělat stejnou chybu a koupit nějaký, který pak nezměří to co budu potřebovat. Budeme proměřovat PC zdroje, tak bych potřeboval nějaký, co by zvládnul. Uvažoval jsem o tomhle: http://www.gme.cz/digitalni-multimetry-s-funkci-rl c/digitalni-multimetr-rlc-uni-t-ut70a-p722-190/ Prosím poraďte jaký multimetr používají technici co opravují PC.

Budeme proměřovat PC zdroje

spolu s kolegy se ptám: a proč?
jak ti píšou: naprázdno nic nepoznáš, hodnoty při zapojení ti ukáže hw monitor v biosu nebo nějaký soft pro čtení hodnot čidel, zvlnění napětí / odezvu na přechodové stavy / chování při zapnutí tím nezjistíš.

musíš brát na vědomí i praktická omezení:
když už chceš tak nutně měřit ty elektrolyty a máš tu průmyslovku - víš že elyty nemá moc smysl měřit signálem nad 100hz? jsi si jist že ten měřák to tak má? (u esr kondů to nebude tak hrozné, snad i na 1khz nebude velká chyba)

Prosím poraďte jaký multimetr používají technici co opravují PC.

ale jo, ten tvůj typ je dobrý, vystačí ti až nad hlavu. jenže díly nemá smysl opravovat - jednak potřebuješ znalosti, jednak by ti nikdo tu práci nezaplatil. mění se kus za kus.

V zdrojoch su len jedno-dvojvrstvove plosaky, to sa snad ani neda znicit, a daju sa pajkovat aj trafopajkou (ak nechces pajkovat SMD suciastky). Ale moze ta to zabit :)
P.S> po par hodinach bez pripojeneho napajania uz je relativne bezpecne v zdroji babrat, ale aj tak by som preistotu pred chytanim cohokolvek na vstupnej strane skratoval ten velky kondenzator ktory je na 400V.