Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na Self-Extract Images v programu O&O DiskImage Professional Edition? (~ obdoba Acronis True Ima

Podle "2012 Best Disk Imaging Software Comparisons and Reviews" umí program O&O DiskImage "samorozbalovací záložní obrazy". Proklikal jsem se demo programem, ale nemůžu přijít na to, kde je funkce zašitá. Můžete prosím někdo poradit? Díky.

http://disk-imaging-software-review.toptenreviews. com/
http://www.oo-software.com/en/products/oodiskimage /professional
http://www.oo-software.com/en/products/oodiskimage /comparsion

Karle, strašně rád bych to tam viděl, ale možná si sedím na vedení a nevidím to.
Při zálohování 5 GB NTFS bootable oddílu mi jako cílový soubor nabízí *.omg.

____________________________
Info:

Used sector imaging of

Disk 0 (Basic)
with Partition "TEST (G:)"

Compression LZNT1 Standard
Encryption No encryption
Split size None
validate afterwards Disabled
convert to VHD afterwards Disabled
restart when finished Disabled
shutdown on completion Disabled
Notice the end by sound Disabled

excluded file(s):

\pagefile.sys
\hiberfil.sys
\System Volume Information\
*.~
*.tmp
*.omg

Uplně nerozumím tvé myšlence.

Nicméně již před položením dotazu ověřeno, že výstupní formát *.obk je používán při ukládání adresářů a souborů.
Formát *.omg je používán při zálohování diskových oddílů.

Jak vytvořit "Self-Extract Images" však stále nevím. :-|

Karle, záloha adresářů a souborů neřeší situaci, kdy se disk stane nebootovatelným. Nutné je tedy zálohovat celý diskový oddíl, MBR.

PDF dokumentaci jsem pročítal před položením dotazu. Je dost možné, že má angličtina je v tomto případě slabá a nejsem schopný to najít. Pokud budou znalejší angličtináři ochotní pomoci, budu rád.

Ahoj, jasně, dobře vím co chci a jdu si za tím. Musí to být "bezobslužné". Prostě pro staré lidi, kteří sotva PC zapnou, najdou něco na internetu a vyřídí poštu, hovory přes Skype. Tím jejich potřeby a "znalosti a schopnosti končí". V žádném případě od nich nelze očekávat, že obnoví zhavarované PC podle nějaké kuchařky - návodu.

Musím to vymyslet ve stylu "nabootuj z CD/DVD a automaticky obnov na předem určené místo" a na nic se uživatele neptej a nic po něm nechtěj. :i:

Řeším zálohu/obnovu systémového NTFS oddílu s Win 7 Professional.
K O&O DiskImage Professional Edition musím dodat, že soudruzi z NDR ignorují ext4 formát. Precizní němci ...

Ako sorry, teraz si zrejme sedím na vedení ja...
Užívateľ s obmedzenými právami nemá čo skaziť, resp. neprepíše systémové nastavenia, a ak už náhodou áno, potom System restore - ak niekto dokáže nabootovať z CD, toto určite zvládne. Ale určite sú prípady, kedy je nutné obnoviť systém zo zálohy kompletne...

O&O DiskImage nepouzivam. Ale nieco ako "bezobsluzne" obnovenie disku som pouzival este v ere Win98SE.
Vypalene CD ako bootovacie do DOSu, v nom program Norton Ghost a image *.gho. V "bataku" som sa vyhral aj s hlaskami, upozorneniami a volbami.
Ale to je sakra davno.

Dal jsem si však na čas a jal se načíst a vyzkoušet další programy. Proto jsem tuto otázku znovu otevřel.

Tím co jsi psal jsi nejblíže tomu co mám v hlavě a za čím jdu a já Ti za to děkuju.
Jsem pamětník, ale Norton Ghost už jde dost let mimo mě. Symantec z něj udělal "obézního molocha".

:i: Drive SnapShot stále vedu v patrnosti a je nejblíž pro zamýšlený účel. Vím, že tudy vede cesta a bude to realizovatelné. Byl to od Tebe výborný tip! Již jsem to prakticky testoval a moc se mi to líbí. Genialita je v bezproblémové funkčnost a v jednoduchosti. :beer:

Acronis TI není bezproblémový. Názory se však různí.
Lepší mi přijde R-Drive Image. Ten umí scripty, načetl jsem, vyzkoušel. Nevím ale jak mám zapracovat scripty do bootable CD/DVD. Dokumentace neuvádí, pravděpodobně se skriptuje jen pod Windows a to neřeší můj záměr.

Norton Ghost už jde dost let mimo mě. Symantec z něj udělal "obézního molocha"

Tak to nesuhlasim! Roky na binarnu zalohu Windows som pouzival Norton Ghost ver. 8.2.0 "Ghost32.exe" 2 103 296 b (~ 2 MB), mal som ho na bootCD BartPE (mini Win).
Verzia Ghost 8.2.0 vsak ma problemy s WinVista a Win7 (symbolic link (also symlink or soft link)), tak som presiel na Ghost verziu 11.5.1 a tam "Ghost32.exe" narastol na 3 980 920 (~ 3,81 MB).
Bol na "Hirens Boot CD" ver. 10.3
Subor 3.8 MB je z dnesneho hladiska "prcek" (nie na Floppy disku 5,25" s kapacitou 512kB, co dobre pamatam), vsetko je relativne.

Zajímavé, prověřím. Jsem rád, že se ozval praktik.

V Opeře se mi nechtějí načíst stránky ghost
Edit: Tak než jsem odeslal příspěvek, tak se to přesměrovalo na us.norton.com :-D
Tak DEMO NG ver. 15 má pouhých 119 MB. Zkusím se přes to prokousat k bootable médiu.

Umí Norton Ghost zazálohovat ext4? Je spustitelný pod DOSem či jak? Umí v rámci bootable CD/DVD/FD/FDD scripty?
Před spustou let pamatuju NG na disketě. Ale tenkrát byl používanější Drive Image (či jak se to jmenovalo) od fy Powerquest. NG neměl moc userfriendly prostředí.

Fakta:
K dispozici je demo verze Norton Ghost 15.0.0.35659.
Instalačka má pouhých 125 MB.
Po nainstalování je nasířeno 291 MB dat do c:\Program Files\Norton Ghost
Při pokusu vygenerovat bootable recovery CD striktně požaduje zdroj dat. Bez provedení zálohy diskového oddílu CD nevytvoří. Zadal jsem zdrojový oddíl, přesto se nepodařilo recovery CD vytvořit.
Šmejdi koupili Powerquest a teď lidi nasírají takovým molochem.

Dělám něco špatně?

Zajímavá myšlenka. Třeba sem někdo doplní, jaký program k tomu používají. Ubuntu je fajn ...

______________________________________________
K tvému podpisu se mi chce říci: 1. Četl jsem manuál a testoval | 2. Hledal jsem na internetu | 3. Teprve pak jsem položil dotaz do poradny | 4. Začínám se víc učit anglicky a číst mezi řádky :-D