Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem aky OS na netbook?

ahoj,

kupil som za par penazi pouzity netbook Samsung NC110 s novou bateriou a vyberam vhodny OS.Je tam oem XP, ale ta pamat to nestiha, stacil by mi linux, nejake *buntu.
Viem ze existuju rozne netbookove "remixy" , ale nikdy som s tym nepracoval. Ma niekto nieco vyskusane co moze odporucit?

Nasiel som nieco: Jodicloud...pozna to niekto?

Jestli ti nestíhá XP, tak nějaké KDE nebo Gnome prostředí v Linuxu také nebude nic moc. Jakou tam máš grafickou kartu? Jestli GMA (Pouslbo) (jsem línej hledat co tam je) tak laikovi Linux nedoporučuju. Ne, že by na tom nešel rozchodit ovladač pro X11 server, ale bojoval jsem s tím docela dlouho a to nejsem začátečník. Já mám na všech strojích (včetně Netbooku) Mandriva Linux.

je to ta klasicka prva generacia netbookov...prvy Atom, ingr. grafika...
Ja v linuxe nie som laik, ale zas ani odbornik...pustil som do toho xbuntu cez usb, vcelku to slo, aj som trosku googlil...cez live som nerozchodil BT co by som zas chcel aby fungovalo...
ale zas za 40E s novou baterkou nemozem mat vsetko, ze...

Netbookové remixy jsou dělány na míru konkrétnímu neťasu, většinou se dodávaly k těm "EEE". Je ušit na hardware, dobře chodí na příslušném stroji, avšak kvůli místu na disku bývá značně oholen o proti "standartu". To ovšem nebrání další aplikace si doinstalovat. Já osobně bych dal přednost "dospělé" verzi Linuxu a upravil si ho na míru sám. Linux má totiž o proti Widlím tu výhodu, že se zavádí do paměti jen to, co je skutečně potřeba a žádný balast balast v podobě "DLL" od nepoužitých aplikací, nebo dokonce od již dávno odinstalovaných, jak to dělají Windows. Tudíž v Linuxu spousty nainstalovaných aplikací nezpomalují systém.

na acer aspire one ZG5, šitka od moutfieldu používáme doma Ubuntu, klasicky s unity. A v pohodě. XP na tom byl porod, tohle je použitelné krásně, dokonce jsem na tom rozjel i minecraft, což pod XPčkama bych si mohl nechat zdát :)
Nebo na ubuntu naroubovat LXDE, taky pěkně chodí a mělo by být méně náročné.