Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Který socket má budoucnost

Dobrý den, o kterem socketu AMD/Intel lze rict ze ma budoucnost? Vybiram zakladni desku a rad bych ji cca. za 5 let znovu osadil novym procesorem. (PCI/PCI-E sloty pro GPU asi nejakou změnu v nejblizsich letech neocekavaji takze me zajima hlavne socket pro CPU).

Nemate nekdo info jak to vypada s vyvojem novych CPU? Je nejaka nadeje, ze by se vyrobci uz ustalili na konecne podobe univerzálního socketu? (Chapu ze nova technologie asi potrebuje i nove rozmisteni pinů, ale co kdyby... nesleduju novinky ve vyvoji)

Vyplati se v soucasne dobe jit napr. do Intel i5/i7 nebo uz za par mesicu ma prijit řada s úplně novým socketem nez je 1155?

no socket sa za 5r zmeni urcite...pretoze debilny intel nikdy nieje spokojny a tu nozicku ubere, tuna zase prida...a potom nemozes normalne upgradnut i3 na i7, musis kupit novu dosku, ako u debilov...lebo intel musi zdierat ludi. u amd je to podobne az na to, ze menia sockety 2x menej ako intelacki nenazranci, takze sa to aj oplati.

ohladom vyvoja inych komponentov - je to nepodstatne, pretoze napr. pci express 2.0 vystaci este dlho, 3.0 je novinka a ma to zatial malo dosiek. jedine co sa nejak hodne vyvinulo je usb z 2.0 na 3.0. DDR4 tu tak skoro nebude a z hladiska vykonu je to zbytocne, pretoze rozdiel medzi DDR3 1066 a DDR3 2133 je par percent. ovsem cena za 2133MHz moduly je aj 3x vyssia ako za 1066MHz. aky bude rozdiel DDR3 vs DDR4? podobne krpaty.

V prosinci bude stejně konec světa a všichni umřeme! Už se fakt těším, protože v tom případě podechnou i naši politici.