Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WIN 7 mi nejde spustit v normalnom rezime.

Zdravim...
Nejde mi spustit windows 7 na mojom notebooku v normalnom rezime. Ukaze logo win7 a napise windows starting a potom by malo zmiznut a klasicky nabehnut windows ale nezmizne a ostane tak stale az kym ho na tvrdo nevypnem. Skusal som cez F8 rozne repair, poslednu znamu konfiguraciu atd. nic nepomohlo.
Zatial mi ide len v safe mode a v tom recovery mode. Ale neviem co robit aby fungoval v normalnom.
Notebook mi funguje dobre uz skoro 2 roky az dodnes rana ked som ho zapol.
Den predtym som instaloval aktualizacie windowsu a napisalo ze 2 boli neuspesne a notebook som po nich restartol. Aktualizacie sa nainstalovali a normalne sa notebook spustil. Ani som sa neprihlasil a hned som ho vypol. A rano uz to neslo.

Info nb. : Acer ASPIRE 5553G
Posledny bod obnavenia nechcem pouzit lebo je rok stary a medzitym tam mam kopec doleziteho softu ktory by mi odstranilo.

Dakujem za akukolvek radu.

idem skusit opravu cez to CD. To som este neskusal. Ak to nepojde tak asi budem musiet zalohovat co potrebujem a spravit posledny bod obnovy. Neviete cez aky program sa robi najlahsie zaloha tak aby mi potom dalo vsetko na svoje miesto aj s nastaveniami? So zalohou softu nemam skusenosti.

prohlížeč událostí - a začni řešit chyby. právě kvůli některé z nich (ovladač, cizí služba, některý z automaticky spouštěných procesů) to nestartuje.

pro jednoduchost můžeš spustit masconfig.exe - po spuštění - a tam všechno zakázat, jestli to naběhne do normálního režimu.
když to nepomůže, je nejspíš chyba v ovladači.

asi som zle pochopil, ale ja som v recovery mode zakazal v msconfig vsetky sluzby dal ulozit a restartnut. Normalny mod nenabehol stale to ostane v tom ze cierna obrazovka s logom win akoze startuje ale ani po hodine nic nespravi. tak som znovu v recovery mode dal vsetko povolit naspet ( tie sluzby myslim) a neviem co dalej. Mal som spravit nieco ine?
Inak ten prehliadac udalosti tam co narobim? to len pre skusenejsich na prezeranie ci?
Data mam inak v poriadku aj po tomto ukone co som spravil...
Zatial dakujem za trpezlivost.

jak chceš poznat které služby jsi vypnul, co má běžet a co ne?
zakázal jsi opravdu služby (services), a ne "po spuštění" (startups)?
zkusil jsi jestli nezabere "poslední funkční konfigurace"?

chyba byla nejspíš v ovladači, jehož konflikt ti hlásil prohlížeč událostí (event viewer - eventvwr.msc). taky ti v rámci automatických aktualizací mohl ms updatnout ovladač grafiky, blbí jsou na to dost.
anebo v něčem z toho po spuštění, co startovalo pro všechny uživatele z registrů (klíč hklm\sw\ms\curver\rum\)

data jsou v pořádku, ale systém dostal nejspíš smrtelnou ránu. přeinstalace mu vypnuté služby nezapne, pak nezbývá než systém zformátovat a instalovat znova.
pokud máš jako normální člověk rozdělený disk a data důsledně jen na datovém disku d: (žádná plocha, žádné knihovny médií), nemáš problém.

edituju to popáté:
půjč si od někoho notebuk, postav ho vedle, dívej se které služby má zapnuté, zapni je, restartuj.
pak řeš chyby v eventlogu.

naozaj som vypal vsetky services. V recovery mode chybalo potom chybalo par ikoniek v pravom dolnom rohu napr. ako wifi. Dal som to zase vsetko povolit a restartnut a zase som tu v recovery mode. So startups som nic nerobil.
Ano poslednu znamu konfiguraciu som skusil a vysledok rovnaky ako v normal mode.

Tak v podstate by som mohol vyskusat podla event viewra odinstalovat chybne ovladace a pre istotu aj ovladac na grafiku a nainstalovat nanovo? Da sa vobec v recovery mode odinstalovat a instalovat? Zatial velmi pekne dakujem...