Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AMD Athlon 6000+ X2 - přehřívání

Dobrý večer, mám takový problém s výše uvedeným procesor. Dříve mi pc jelo v pohodě, bez problémů, nějakou dobu jsem ho neužíval a potom, když jsem ho znova spustil, tak se mi neskutečně začal přehřívat procesor. Nebylo mi to divné, kdyby to předtím nefachčilo ok. Teď zapnu PC a v biosu se mi teplota zvyšuje od 50° až na 70°+-. Při načítání to většinou padne a když to spustím zpátky a kouknu do biosu, je tam teplota 108°. Neví někdo co s tím? Zkoušel sem i Load Default nebo jak to tam je, jestli třeba není něco špatně nastaveno ale nic. Děkuji za každou radu.

Jak pravil mafián, Vcore u tohoto kousku je 1.4V. Cokoliv navíc ti udělá z CPU přímotop (on už je to teda přímotop v defaultu). Já to vidím na ten chladič. BTW: kdybys měl teploty jaké popisuješ, bylo by dávno po něm. Takže ti to navíc ještě blbě měří.

Já ti nevím mám Penťase 4 Northwood přetočeného z 2.4 na 2.8 napětí zvýšené na 1.6 a že by to nějak obzvlášť topilo to se říct nedá maximum je něco okolo 60°C.A tyhle CPu mají přibližně stejné TDP.Ale jak říkáš blbě mu to měří u nForce čipsetů každodenní záležitost.

Jj. Tyhle shitsety neměly nikdy přijít na svět. Proti traktorům osobně moc nemám, v grafických stanicích jedou moc pěkně (i když domů bych si to nepořídil :-)). Mám v pracovním krámu podobnou dýchavičnou zrůdnost (AX2, ale na nativním AMD chipsetu), chladit to je vpravdě zážitek. Takže silně přemýšlím o UPG. Počkám si na 22nm Ivy i3...