Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký linux??

Ahoj, mám prozbu jaky by stemi doporučily linux na tuto konfiguraci:AMD Sempron +2800 1.6 GHz 1 jadro,2GB ram DDR1 400mhz,80GB disk Sata,ATI X550 128MB. zkoušel jsem UBUNTU 11.10 jelo hodně pomalu..
Díky

Pokud mas takovyto dotaz, tak nejlepe Windows ;-) Jestli si ale nedas rict a opravdu tam chces linux, tak Ubuntu nebo Linux Mint. U obojiho jde jen o to, ze defaultni prostredi Unity(Gnome) nahradis jinym. Na vyber jich je hromada, nicmene pokud bys zase chtel, aby to bylo podobne Windows a pritom to jelo rychle, tak LXDE. Instalace LXDE do Ubuntu je jednoducha, pokud by si presto nevedel, tak zadej do Google "Ubuntu 11.10 install LXDE", jiste ti to nejaky navod vyhodi. :-)

Ono nezalezi od distribucie, pretoze distribucie maju cca rovnake naroky a to nie moc velke. Co zerie vykon a pamat su prave graficke nadstavby, cize GNOME a KDE. Preto je lepsie sa im vyhnut na slabsich masinach a zvolit menej narcne, napriklad vyssie spominane Xfce.