Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poprosím s výberom matičnej dosky a procesora Intel

Poprosím s výberom matičnej dosky a procesora. Veľmi rád by som bol ak by doska bola kvalitná, nepískala, mala dobrú podporu a hlavne aby sa moc nehriali chipsety a nebolo potrebné mať žiaden ventilátor na doske okrem vetilátora na chladiči procesora. Ak to bude možné rád by som použil Chladič na CPU XIGMATEK Gaia SD1283 Heatpipe. Môže byť podľa Vás doska MSI Z68A-GD80 (G3)msi-z68a-gd80-g3-d253506.htm,
alebo niektorú z týchto dosiek http://www.alza.sk/zakladni-desky-socket-1155/1885 2382.htm#f&pg=1&pn=7&prod=1518&po=1&par411=411-145 4&par412=412-1461,412-1476,412-1462,412-1475,412-1 458,412-1474,412-1473&par414=414-96&par413=413-4&p ar425=425-1492
Procesor zatiaľ nemám presne vybraný, ale právdepodobne procesor Dual-Core, 3.30 - 3.40 GHz. Ak máte niekto výhrady k výberu ktorým sa uberám, budem veľmi rád ak ma nasmerujete. Ďakujem.

M-Pol, veľmi pekne ďakujem za radu. Zmenili ste mi čipovou sadou na Intel Z77, čiže to je zrejme podľa Vás lepšie. Mne sa osobne viac pozdáva doska MSI Z77A-GD65. Nie veľmi rád by som bol ak by som kúpil nijakú blbosť, za ktorú dostanem ak sa budem na niečo pýtať ::) Na prvom mieste mi odporúčate ASUS P8Z77-V PRO. Prečo ak tu čítam na fóre, že ísť do Asus dosky nieje moc šťastné riešenie ? Fakt ma to zaujíma, budem rád ak budete mať chvíľku čas a my to vysvetlíte. Procesor Intel Core SB i3-2120 sa mi pozdáva, aj cenou je zaujimavý, len neviem nájsť čo je přicházející IB. Ešte raz vďaka.

Prečo ak tu čítam na fóre, že ísť do Asus dosky nieje moc šťastné riešenie ?

Kde? Byl by příklad?
Tak jako ostatní, má i Asus různé kvalitativní (a samozřejmě cenové) úrovně a toto je zrovna deska vyšší střední třídy. Ani u nižších a levnějších desek jsem osobně s Asusem neměl problémy. Pochopitelně každý výrobce má něco nepovedeného, proto nikdy nekupuji naprosté novinky.