Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Notebooku namiesto PC za účelom zníženia spotreby - má to zmysel?

Ahojte.

Ak počítam správne, tak pokiaľ beží 7 klasických stolových počítačov (v tom 3x ešte klasický CRT monitor) cca 10 hodín denne, pri (odhadom určenej) priemernej spotrebe 200W na 1 PC vychádza denná spotreba 14kW.

Docielil by som nahradením týchto PC notebookmi (stolovými, neboli by určené na prenášanie) úsporu elektriny?

Uvažujem takto:
- notebooky budú mať zrejme viac optimalizované zdroje ako klasické PC,
- môžem znížiť počet UPS, prípadne ich úplne prestať používať,
- pri nečinnosti by okamžitá spotreba notebooku mala byť nižšia ako u klasického PC.

Prosím o radu, či je táto úvaha správna. Máte s tým niekto osobné skúsenosti.

Ďakujem a prajem pekný deň.

Ahojte.Stolný počítač má spotrebu od 130w bez zaťaženia v kľude merané na pc 2x2.8 Ghz,na notebooku 4x1.5 Ghz spotreba v kľude 10-11w,na notebooku 4x2.2 Ghz bez ventilátora s pasívnym chladením v kľude 8-9w pri zaťažení stúpa spotreba energie na stolnom pc desaťnásobne čiže notebooky spotrebujú menej ako desatinu elektrickej energie.Ak vám je to jasné tak sa majte krásne.

PC ve firmách a kancelářích musí vydržet enormní zátěž mechanickou (nikdo takový kompl moc nešetří),také jsou pracovní stanice mnohdy zapnuté non-stop. Úvaha,že nasazením notebooků se něco ušetří je dost naivní a hlavně drahá. Zatížit NB tak jako jsou zatížené stoláky,tak počítej,že co dva roky to nový noťas. Spíš proděláš,než že ušetříš.