Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prohledání souboru

Zdravím, existuje nějaký program na prohledání dlouhého souboru (cca 300 MB), který by text nalezený mezi dvěma znaky ukládal do jiného souboru ? Předem díky za odpovědi.

nevím jestli ti tím pomohu...
před lety jsem se jsem se potýkal s otevřením velkého texťáku (log) a v něm něco najít. byl obrovský problém najít program, který by macka vůbec otevřel a skoro nemožné v něm pracovat.

zůstali mi tři a půl trdel, kteří se s tím poprali dobře
pspad
notepad++
open office, dnes používám libre office
půl: lister z total commander

pokud to nechceš nijako automatizovat, zvol pspad.

Pokud potrebujes pracovat s hodne velkymi soubory (gigabajty), pak obycejne editory, ktere pracuji systemem, ze cely soubor nactou do pameti a pak s nim pracuji, nejsou idealni.

Chce to bud editor, ktery umi strankovat - pak je mnohem slozitejsi jakakoliv manipulace s textem nebo prohlizec, ktery umi to, co potrebujes - hledat a vykopirovat text.

Dalsi moznosti jsou radkove utility z operacniho systemu, pripadne napsat nejakou jednorazovou utilitu.