Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čištění notebookové klávesnice Alpou = problém

Ahojte. Dnes jsem vyčistil svůj notebook Asus U43SD alpou (i klávesnici). Problém nastal po x hodinách, kdy mi předstala fungovat klávesa .(tečka). Tu ted píšu CTRL+C a CTRL+V. Alpa je přeci líh a neměl by tomu vadit... Co s tím mám dělat? Myslíte si že to tam jen někam zateklo a že to zas začne fungovat???

:-D Alpa není čistý (a ani "vodou řízlý") ethanol. Je to měs ethanolu, methanolu, cukru, esenciálních sraček, a čort ví čeho ještě. Zalepils to. Zkus klávesku (jde-li to) vykuchat, vymýt vlažnou vodou s kapkou jaru (či jiného smáčedla), opláchnout, dlouho, dlouho, dlouho sušit (dva tři dny). Pak připojit a modlit se.

haha skôr povedia v servise,pokial to čistenie dopadlo tak,že prestal fungovať kláves/klávesy,tak tej alpy tam zatieklo tolko,že tam budú jasne viditelné stopy zatečenia a to zbadá každý ,aj podpriemerný servisný technik....zmrazenie nezanechá obvykle žiadne stopy,lad obvykle velmi rýchlo sublimuje,ale alpa zanechá stopy na kontaktoch plošného spoja klávesov,aj na vodivej gume,ktorá býva na spodnej strane "gombíku"...to je aj dôvod,prečo nastalo to,že kláves nefunguje,vytvorí sa tam zrazenina,ktorá odizoluje kontakty a to nevznikne z niečoho,čo by sa dalo reklamovať tak,že to naraz prestalo fungovať

Tak jo, budo to větší průser než jsem myslel. Pokud stisknu písmeno j, tak ho to napíše ale spustí to nekonečné psaní teček ......................................... Pokud chci napsat např velké písmeno s háčkej Č, nejder to.... a to klávesa na háček i shift maká. Tak co to proboha je?

to si tam tu alpu preboha vylial ci co? Alpa (omnoho lepsi je ale isopropyl) sa da na vatovy (odlicovaci) tampon a tym sa to da krasne vycistit bez toho aby nieco niekam tieklo.
Mozes to skusit nechat par hodin/den vyschnut ked to nepomoze tak bud si tu klavesnicu rozoberes a vycistis sam (to ale asi moc dobre nedopadne) alebo si kupis novu (max. par tisic Kc). Docasne k tomu notebooku pripoj akukolvek USB klavesnicu trebars nejaku za 200Kc z Tesca a mozes pracovat.

Jená se o tento notebook:

http://01digital.ru/assets/galleries/1767/notebook-asus-u43sd-90n3sa424w2363vd13ay-front.jpg

Je tedy vyloučené že klávesnice půjde jentak vyndat. Musí ser to celé rozdělat a to nemohu, je v záruce. Dnes jsem ho poslal na záruku tak se budu modlit aby to prošlo. Řekli mi že nová by stála 2500Kč :-(