Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno virtual dub a kodeky

cafte,naistaloval som si Virtual dub.ked v nom otvorim nejake AVI video vypise mi:

Virtualdub required a video for windows (VFW) compatible codec to decompress video. Directshow codecs, such as those used by windows media player

mam nainstalovany K-lite codec pack,mam winxp sp2
skusal som aj Codec pack All in one,ale nic

dakujem za prip.odpovede

K-lite je nepovedena kopie CCCP a kodery neobsahuje. Ve verzi full obsahuje: DivX Pro Decoding, XviD Decoding, Fraunhofer MP3 DirectShow decoder, AC3 DirectShow decoder, DirectVobSub (vsfilter), GSpot Codec Information Appliance - verze dekoderu jsem schvalne odmazal protoze se samozrejme meni. Navic (proti zakladni verzi) je pribalen BSPlayer a Elecard MPEG 2 decoder, WMA audio a dalsi, ovsem pouze dekodery.

Full verzia K-Lite obsahuje aj mnoho VFW kodekov.
features_kl.htm

VFW video codecs:

* XviD [version 1.2.0-dev build 2006-04-20]
* DivX Pro [version 6.2.5.34]
* 3ivX Pro [version D4 4.5.1]
* x264 [rev. 536]
* Windows Media 9 VCM [version 9.0.1.369]
* On2 VP3 [version 3.2.6.1 DT]
* On2 VP6 [version 6.4.2.0] [Encoding]
* On2 VP7 [version 7.0.10.0] [Encoding]
* Intel Indeo [version 5.2562.15.54]
* Intel Indeo [version 4.51.16.2]
* Intel Indeo [version 3.24.15.03]
* Intel I.263 [version 2.55.1.16]
* huffyuv [version 2.1.1 CCE Patch 0.2.5]
* MS MPEG-4 [version 4.1.0.3927]
* DivX ;) MPEG-4 Low and Fast motion [version 4.1.0.3927]

Taketo vsetky .avi mozes teda s K-Lite-full otvorit vo VirtualDub-e (o tom bola otazka).

Citujem "otvorim nejake AVI" Ake avi? :!::!::!::!:
Stiahni si GSpot a pozri aky kodek je v tom AVI pouzity.
Ak chces nieco upravovat, nielen pozerat tak potrebujes kodek VFW, nielen directshow.

Priklad: Mas .avi ktore je skompresovane v DivX5.
a) nainstalujes DivX5 (len) directshow codec: mozes to .avi pozerat, ale nemozes ho nacitat do VDubu ani do ziadneho ineho programu na editaciu videa.
b) nainstalujes kompletny DivX5 (VFW+directshow) codec: mozes to .avi pozerat aj nacitat do programu na editaciu.

Samozrejme v tvojom pripade najprv potrebujes vediet akym kodekom je to avi zakodovane (pouzi GSpot), aby si vedel co mas napisat do www.google.com (nazov toho kodeku a slovo VFW).

P.S. aha pozeram ze uz si to vyriesil, tak aspon nabuduce, dufam ze to uz z mojej odpovede aspon par ludi pochopilo ze o com to cele je :-)