Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potrebujem pomoc s procesorom

Kupil som procesor phenom x3 8400 doska je gigabyte ga-m56s-s3 a dal som ho do pc najprv som flashol bios najprv sm mal f3 a dal som f5 avsak phenom vyzaduje f4...no proste dal som tam processor a este som resetol junperom dosku a jic procak nejde pc po zapnuti hned zamrzne a netocia sa ani vetraky... Prosim co msm robit??
Změna předmětu, původně: Potrebujem pomoc s processorom...Surne (shark.jd)

Prosímtě vysvětli mi jak si to flashoval.Jestli si to flashnul blbě tak máš smůlu protože ta deska nemá Dual Bios a špatný flash BIOSU=deska na odpis.

Jinak zlatá slova:Když to neumím tak to nedělám.

Jste prostě diletant, který s vysokou pravděpodobností oddělal jak CPU (ten váš "processor"), tak nejspíše též základní desku!
Odtud jsem si bez větších problémů stáhl manuál, a ejhle! Na straně 12. a 13. je co? No dokonce i obrázky se správnou orientací jak "processoru", tak patice! Než se do té patice ZIF vloží "processor", tak se zvedá nožička - pochopitelně ne vaše, ale té patice (str. 13.)...

Poznámka:
Tento výrobek není samostatně funkčním celkem a může vyžadovat odbornou montáž.

To se někdy stává.Bohužel někteří postrádají cit takže když jim něco nejde mlátí do toho tak dlouho až jim to tam zaleze.No a pak zjistí že stačilo procesor mírně otočit a nemusel by teď měnit desku i procesor.

Podívej se mě je patnáct s počítači dělám dva roky a nikdy se mi nestalo že bych narval procesor nebo cokoli jiného obráceně.Prostě to chce trpělivost a ne hrr a pak koukat jé ono to nefunguje.

Já bych nenapsal že "cit", ale rozum chybí. Nemám dojem, že by mu nějak ublížilo najít si chvíli čas a projít si manuál a nejlépe si pozvat někoho, kdo to umí a zkusit to pod dohledem - ale může být problém takového člověka v okolí sehnat.

Já nic neohýbal, ale je docela možné, že narváním špatnou orientací mohlo dojít k el. zničení jak CPU, tak obvodů na desce.
Další možností je, že "nezvedl nožičku" a původní vyrval a tamten narval do patice, která tím také mohla mechanicky utrpět.
Přitom si stačí prohlédnout obrázky v manuálu...