Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem samovolný restart & problem s ntfs.sys

poslední dva týdny mně nepravidelně, leč stále častěji postihuje samovolný restart Win XP SP2 po kterém comp buď vůbec nenaběhne, nebo zatuhne s hláškou soubor ntfs.sys je poškozen, nebo ho nelze nalezt. někdy pomůže vyp/zap, někdy až F8>nouzák a pak restart. zkoušel jsem googlit, ale nic kloudného (nutně česky :-))) jsem nevygooglil. dnes po ránu jsem se tím pral 35minut..! grr... máte prosím nějaký nápad co s tím?
Změna kategorie, původně: SW hádanky (host)

malicko to zde ozivim. podobne problemy nas zacly postihovat na dalsim compu. tentokrat s tim rozdilem ze ne disku je filesystem FAT32 a jako poskozeny je oznacen soubor fastfat.sys.
po dukladnem rozboru priciny jsem opet skoncil u zakladni poucky ze nejvetsim virem je uzivatel... tedy muj mladsi synek. na compu starsiho kam ma mensi absolutni zakaz pristupu (vlastne nesmi ani strcit nos mezi dvere pokoje :-))) neni sebemensi problem. to jsou ty jeho onlajnovky atd... asi pujde do kouta na hrach!