Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vymazali se důležité soubory na disku D-lze je nějak vrátit zpět?

Zdravím mám opět takový problém děti se mi "hrabali v PC" a nějak odstranili jednu velkou složku na disku D měl jsem tam všechny důležité dokumenty hudbu nějaká vide fotky atd zálohováno z toho co zmizelo mám jen tak 1.5GB a ono toho bylo asi tak 6GB tak se ptám je nějaká možnost to vrátit nějak zachránit díky.Budu rád za každou radu a pomoc.
Změna kategorie, původně: Programování (JaFi)

Zdravím mám opět takový problém děti se mi "hrabali v PC" a nějak odstranili jednu velkou složku na disku D

Výborně! Po zločinu (děti zjevně měly plná práva k systému) následuje trest - data v řiti.

- zamezit co nejdříve jakoukoliv manipulaci s oddílem(?) na disku, nebo oddílem na samostatném disku. CP/M pohrobek "disk "D"" je takřka nulová informace.
- použít specializovaný software.

Doporučil bych Testdisk, ale k tomu by bylo potřeba dodat ještě jedince, co s ním bude umět zacházet.

děti mají pološílenou potřebu uklízet, a neustále různými dementními programy "čistí" pc. toto může být výsledek.

pokud na disku neubylo místa, je možná jiná verze: v průzkumníku se stačí ohnat myšem (mít přitom označenou složku/adresář), a ten se přemístí kamsi na náhodné dopadové místo.
ve správcích souborů, kde lidi preferují klávesové zkraky, se to nestává.

už roku 1995 (minulé století) windows znají přístupová práva. na důležité adresáře se dá uživatelům/skupinám zakázat úplný přístup - povolit jen čtení - povolit cokoliv.
bohužel hned od od xp home verze to ms zprasil - a k nastavení práv se prakticky nedá dostat.

recuvu pro obnovu souborů tu už jmenovali, r-studio a getdataback jsou placené.

Specializovaná firma by to asi vytáhla- jenže to stojí dost. Obnova smazaných dat je pro firmu trivální, pokud je zákazník nedorazil pokusy o záchranu. Leccos se dá zachránit i doma, ale ne s radami "po telefonu"..chce to někoho, kdo se v tom orientuje. a má příslušný software.
Můžeš zkusit TestDisk- je free
GetDataBack- placený
DiscDigger- ve free verzi ti ukáže, jestli je co zachránit, v placené verzi můžeš i obnovit ( v linuxu je i obnova zdarma: linux ) ..neinstaluje se, jen spustí
File Scavenger- placený, jako demo aspoň ukáže, jestli je co obnovovat: file-scavenger-p-1977.html

Ano ted zkouším tedy jako druhý TestDisk stáhl jsem verzy pro WIN 7 64bit spustil jsem program TestdiskWin.exe mám na výběr jestli Create Append nebo nolog dám Append dále vyberu oddíl :D dále dám Intel dále Analyse a ted jak dál je tam nějaka zaloha nebo zkusil jsem Search ted to vyhledava a pak dále nevím zkusim to kdyžtak dám vědět jen mě zajíma jestli postup dobrý.