Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě nového PC

Zdravím,
chtěl bych pomoc s nákupem noveho pc,jelikož stary odchazi a sekaji se na nem uz dnes bezne veci...

takže pc by měl být do 10 000 Kč,jen bedna,monitor (hyundai x71s) si zatím nechám,ale asi budu muset koupit redukci z vga na dvi.

buduu potřebovat komplet celou novou bednu a chtěl bych poradit jestli si ho složit z komponent nebo koupit hotovy.popřipadě jestli bych jako laik ho dokazal smontovat a nainstalovat,i kdyz myslium ze bude lepsi priplatit a nechat si to udelat.
dale budu potrebovat novy windows nejlepe Win 7 HP,CZ.

Na pc bych si chtěl zahrat aspon stredne narocne hry na grafiku,protoze na pc co mam ted uz 7 let jsem si opravdu moc nezahral...(Intel celeron D331 2,66 Ghz,Ati radeon 9250 128 MB,Ramm 1,25 GB,HDD 70 GB)
Chtěl bych aby pc mel aspon 4jadrovy procesor napr. AMD phenom X4,dale nejakou 1GB grafiku,4GB ramm,500GB HDD(mozno 1 TB)
pokud by se toto do 10 000 Kč nevešlo mužetenavrhnout levnejsi variantu,nebo přišetřím a cena může být cca do 12 000 korun,více si myslím že nemá cenu dávat.
Bylo by dobre kdyby se pc dal pozdeji upgradovat,protoze ten co mam ted na tom se nic vylepsit nevyplati :)
PC zas tolik nerozumim,tak proto si necham radeji poradit,uz jste mi tu parkrat moc dobre pomohli,zacož moc dekuji.
znacku napriklad grafiky atd necham na vas,tomu opravdu moc nerozumim.
neco prosim navrhnete a pripadne poupravim a bude to snad ok.
nakonec se omlouvam za psani a dekuji za vsechny pripadne odpovedi.
JendaS

Njn,myslel jsem si,ale ten windows potrebuju.
A jinak jsem koukal ta zakladovka ma usb 3.0 to by bylo hodne dobre,i kdyz jsem myslel ze to je drahe,ale zase ja koukal ma czc.cz jelikoz tam nakupuji a tam jsem videl amd phenom x4 myslim za 2.6 k a to dvoujadro co jsi mi tu nabidl je za 2.
A jeste myslim ze by se dalo usetrit na grafice,protoze kamos ma starou geforce 9600 a rozjel na tom vpohode i cod7 coz by mi bohate stacilo.
A jako posledni jsem nenasel na seznamu ventilatory ;-),prosil bych kompletni kosiky (nevim co vse se mui koupit,ale vetraky uro ano)
Jinak urcite dekuji za ochotu

case

zdroj

deska

GK

procesor

pamet

dvd

disk

celkem cca: 12.900,-

sestaveni ma CZC zdarma

takze + cena za OS, pripadne lepsi chladic na procesor cca. 500,-

Radsi at to nekdo zkoukne, na stvbu PC nejsem az zase takovy expert, ale zkusil jsem neco, aby to odpovidalo pozadavkum, akorat graficka karta by to podle pozadavku

bych si chtěl zahrat aspon stredne narocne hry na grafiku

chtelo GTX560 Ti, ale to uz by bylo hodne pres. :-/

Blue má právě dobrý poměr cena/výkon. Těch pár % výkonu navíc (reálně zanedbatelných) vyváží cena. Nezapomínej, že se jedná o sestavu do deseti litrů, tam je třeba počítat každou stokorunu, kterou za diskutabilní trošku výkonu na harddisku můžu vrazit do znatelnýho výkonu na grafické kartě, případně procesoru.

Do firmy jsem linej to sestavovat, ale samozrejme, kdyby to melo byt za penize, tak to radeji sestavim sam. :-D Nicmene prave ze z duvodu "zadarmo" jsem si sestavovat nechal a ani jednou nebyl problem, urcite je ale vhodna nasledna kontrola, protoze to v CZC sestavujou brigadnici a tudiz bude zalezet, koho tam zrovna maji.

Pokud to chceš komplet, sestavené/otestované s nainstalovaným OS Win
Aby to mělo trochu slušný celkový výkon potřebný pro novější hry, tak
"10 - 12 peněz"je nedostatečných.
Doporučuji došetřit a postavit to alespoň takto -
Návrh Intel SB komplet /14 945,-/
(vhodný jako herní min. do max. rozlišení/monitor 1680×1050)

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_1KB10 10LXO01155I0100BN010IYL01191C011LEI0111WD01171B011 4GK01125D01

Už jsem to chtěl párkrát k to mu článku napsat.
(ohledně té sestavy za 10 000,-)
Procesor SB 620 a karta HD 6770 nejde dohromady, karta pojede tak na výkonu HD6670.
(pracovní frekvence CPU je příliš nízká)
Dále:

Kde se naopak šetřit vyplatí jsou základní deska

Nesouhlasím, aby se do sestavy, s herním využití, strkaly nejlevnější kancl desky s ohledem na zatížení, stabilitu a možný budoucí upgrade.
(nejde ani o vybavení, ale o použití levných součástí, chlazení, materiálu)

S tím článkem lze samozřejmě polemisovat :-) . Já jsem ten odkaz dával proto, že je k té sestavě dost povídání se zdůvodněním, proč tyhle součásti a co na takhle levném PC půjde spustit. Já herní PC nemám, ale synek je dlouholetý hráč a jeho kamarádi taky. S nestabilitou základní desky jsem se u nikoho nesetkal - buď chodila, nebo kdysi u starých byly nafouklé kondensátory. Pokud měl někdy někdo ze známých potíže, tak to bylo kvůli různým pokusům o přetaktování a "tunění" . V budoucí upgrade moc nevěřím- lidi, kteří chtějí sestavu za 10 000 kč... a když už se upgraduje, tak skoro vždy MB+CPU+GPU...
Jestli procesor SB 620 a karta HD 6770 nejdou dohromady nedokážu posoudit a ani mě to nezajímá.. třeba je ta karta kvůli budoucímu možnému upgradu procesoru :-) . Mám dojem, že když se napíše, že spolu CPU a GK nejdou dohromady, někteří tazatelé to chápou tak, že se PC kvůli tomu snad ani nespustí...

Jinak samozřejmě respekt k tvým znalostem a zkušenostem, kdybych chtěl stavět herní PC pro sebe nebo známé, tak bych na tvoje doporučení určitě dal ..ten odkaz byl skutečně jen kvůli tomu, aby tazatel měl představu, co za 10 000 kč může očekávat.

na herni delo rovnou zapomen, to je treba investovat urcite pres 20.000,-

to co ti tu radime, je to co ty chces, mit moznost si obcas zahrat, ovsem ty si chces misto toho koupit kancelarskej odpad, tak smele do toho, tve penize, tvuj PC, tve starosti.

Hele asi takhle,je mi 18 let a prvni a jediny pc jsem dostal v 8me tride.uz 5 let na nem hraji porad dokola cs 1.6 protoze jinou hru po netu nez lagu nerozjedu.takze bych rad abych si mohl v klidu zahrat napr. Cod 2,4 nebo 6 a pri tom treba volat pres skype,nebo mit zapnute 2 uctynaraz ve hre metin.nbo napriklad kdyz sdilim obrazovku pres skype tk to ztezi zvladnu vypnout.kamos ma stary pc,obycejne amd x2,geforce 9600 gt a toto vsechno zvlada bez problemu,tk mi nerikejte ze toto by pc do 12 tisic nezvladl.

Ale no tak 720p video rozjedu já bez problémů přes celou obrazovku s Pentiem 4 2.8GHZ(Přetakt bez HT)1gb RAmky a Radeonem x800GTO.Kdybys chtěl tak by jsi ten procesor poladil(Celeron D se dá skvěle taktovat třeba ze 2.53 klidně i na 3GHZ průser je spíš to jádro Prescott to topí jako prase)takže to přetakti a mezitím si našetři prachy na lepší PC.Za 12.000 si herní byť i low-endové PC asi nepořídíš

A zase deska se stoletým chipsetem, chybí chladič procesoru.
("box" bude v zátěži řvát jako sviňa)
Jinak pokud připočteš asi 3500,- za OS + sestavení, tak se dostaneš skoro na stejnou částku jako je ten návrh ode mne.
(s menší spotřebou, chladičem a hlavně deskou)

Tak starej chipset mu na výkonu nesebere a upgrade procesoru už na té desce nikdy dělat nebude. IMHO je to za ty peníze slušně sestavený. Jen ten 350W zdroj nemá 6 pinovej konektor pro grafiku, takže to chce nějakej 400W kousek. A ano, chce to lepší chladič procesoru, procesor má příšerných 125W TDP.

Za ty peníze se to asi lépe složit nedá.. myslím, že poměr cena/výkon je dobrý a proti té sestavě s intelem G620 je znatelně vyšší výkon. Možná by někdo pro jistotu vzal výkonnější zdroj. Systém bych samozřejmě koupil spolu se sestavou a po instalaci si udělal bitovou kopii.
M-Pol má pravdu, když se spokojíš s box chladičem a sestavíš si to sám, jsi na tom stejně... ( starší chipset by mi nevadil a iracionálně se přikláním k AMD, ale M-Pol tomu fakt rozumí a dej na něj)

Je možný že opravdu u některých to může být pravda, ale četl jsem nějaké zprávy, že AMD se vzteká, protože Intel uvádí TDP jinak než oni.
Max TDP Intel ví jen on sám, protože ukazují jen typické TDP, kdežto AMD TDP maximální.
Ale je to rok a půl staré, časy se mění ;) Neber to odemně vůbec zle, jen jsem se chtěl angažovat do debaty. Já sám mám radši AMD, i když Intel výkonostně AMD poráží, ten výkon je stejně tak velký, že ho hráč nevyužije a popřípadě ani nevidí rozdíl. Já sám mám Phenom II X4 955BE, což je velmi stará technologie a i přesto bez žádných problému hraji a provozuji na PC co potřebuji, bez toho, aniž bych viděl nějaku výraznější ztrátu výkonu a pomalejší běh aplikace.
Bulldozer dle testů vypadá jako propadák, ale pravdou je, že je to velmi dobrý procesor a nyní, když cena klesla dolů je to dobrá volba do herních i pracovních počítačů.

Asi jedu OT, ale i přesto jsem to chtěl napsat ;)

Tak jsem sbíral zkušenosti i od jiných uživatelů a vybral konečné komponenty,které jste mi poradili.
Pro jistotu si jdu ještě pro schválení.Základní deska je obyčejná,ale musí stačit,nejvíce mě zajímá jestli bude stačit zdroj,ale někdo tady na poradně mi ho doporučil,tak snad ano.

Takže navrhli jste mi:

Bednu:produkt

Zakladovku:http://www.czc.cz/asus-p8h61-m-lx-rev-3-0-intel-h6 1/92557/produkt

Procesor:http://www.czc.cz/intel-pentium-g840/91833/produkt

GK:http://www.czc.cz/msi-r6770-md1gd5-pci-e/91025/pro dukt

Ramm:http://www.czc.cz/kingston-hyperx-blu-4gb-ddr3-160 0/93437/produkt

Zdroj:produkt

Disk klasika WD Blue 500 GB a mechaniku nemá cenu zmiňovat.

Děkuji za odpověď

Ještě jednou zdravím,mám poslední jednoduchou otázku:Jakou z těchto grafik byste mi doporučili a proč,
+ mám monitor s připojením VGA (ne DVI),a některé z tech grafik ho nemají,ale kdyby nějaká měla opravdu navrh,klidně redukci dokoupím.
děkuji za odpověď

http://www.czc.cz/gigabyte-hd-6770-silent-1gb/9098 2/produkt

http://www.czc.cz/msi-r6770-md1gd5-pci-e/91025/pro dukt

http://www.czc.cz/vtx3d-hd-6770-1gb-gddr5-v2-/1009 98/produkt

http://www.czc.cz/sapphire-hd-6770-1gb-gddr5/95782 /produkt

s VTX3D nemám zkušenosti, ale stejně jako Sapphire má jen 24 měsíců záruky.
Gigabyte s pasivním chlazením by mohlo být hlavně za letních veder problematické, pokud nebude opravdu kvalitně chlazená skříň PC. Na druhou stranu ten Sapphire s tím Gigabyte by měly být nejvýkonnější, takže bych zvolil stejně výkonný ASUS:
http://www.czc.cz/asus-eah6770-dc-2di-1gd5-pci-e/9 0828/produkt
nebo bych šel už do nové modelové řady:
http://www.czc.cz/gigabyte-hd-7770-experience-oc-1 gb/103888/produkt

No, myslím, že do 10 000 tisíc se snad vejdeme. A úplně první věc k monitoru - redukci VGA-DVI nekupuj, protože ta se skoro vždy dodává s grafickou kartou.

Pokud počítač dokážeš sestavit sám aniž by jsi ho poškodil, tak bude rozhodně lepší koupit komponenty než celé PC, protože si můžeš vybrat a navíc ušetříš. Hodím ti sem odkazy na ty komponenty který bych ti doporučil - všechno jsou to osvědčený značky, kterým sám věřím a používám je.

1. Procesor
DOPORUČUJU INTEL:(ten stačí i na nejmodernější hry): http://www.alza.cz/intel-core-i3-2100t-dual-core-d 201305.htm
ALTERNATIVA AMD: http://www.alza.cz/amd-phenom-ii-x4-965-black-edit ion-d145518.htm

2. Zákl. deska
DOPORUČUJU: msi-z77a-g43-d311097.htm
ALTERNATIVA AMD: gigabyte-970a-d3-d243279.htm

3. Paměť RAM
DOPORUČUJU JEDINĚ: http://www.alza.cz/corsair-4gb-ddr3-1600mhz-cl9-ve ngeance-d216168.htm

4. Graficka karta
DOPORUČUJU: http://www.alza.cz/gainward-gtx550-ti-1gb-ddr5-gol den-sample-d225297.htm (!!!u téhle ani nepotřebuješ redukci!!!)
ALTERNATIVA AMD: sapphire-hd-7750-d303574.htm

5. Zdroj
DOPORUČUJU JEDINĚ: corsair-cx500-v2-d242455.htm

6. HDD
DOPORUČUJU: http://www.alza.cz/western-digital-caviar-blue-500 gb-32mb-cache-d195109.htm

7. Skříň
DOPORUČUJU: (Velmi levná se skvělým designem a možnostmi větrání + výborné umístění zdroje-vyfukuje vzduch přímo ze skříně k zemi) http://www.alza.cz/bitfenix-merc-alpha-d280839.htm

No Vychází to na 12-13 000 Což celkem jde. A měl by sis na tom zahrát moc hezky. Jinak až se budeš rozhodovat mezi AMD a Intel a AMD a nVidia, já osobně bych zvolil Nvidia a Intel, přestože jsem roky používal jen AMD (a zjistil, že tyhle dvě značky jsou lepší a výhodnější).

Doufám, že jsem ti pomohl, hodně zdaru a zábavy s novým PC!

Drobný dotaz, co znamená -

DOPORUČUJU JEDINĚ:

Třeba paměťové moduly, co s těmi "zuby" až použije, jiný než "box" chladič?
I u zdroje je "JEDINĚ" nesmysl.

výborné umístění zdroje-vyfukuje vzduch přímo ze skříně k zemi

Co je na tom výborného? Nevím a navíc, nefuní do země nýbrž dozadu ven z bedny.

Ono není zas tak lehké najít herní PC do 10 000, zvlášť, když si v tom přeješ mít svoje 4-jádro, 1 GB grafiku a 1 TB HDD (a k tomu všemu musíme dát ještě STABILNÍ zdroj co to utáhne! A jestli chceš aby ti to chvíli vydrželo, tak to chce aspoň trochu kvalitní značky. Máš asi pravdu, nechápu že potřebuješ takové PC do 10 000. Rozumnější je si počkat a trošku víc ušetřit.