Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunguje mi externí disk

Dobrý den,

mám problém... když připojím k počítači externí disk, počítač sice zaznamená, že jsem ho připojila, ale když ho chci otevřít, objeví se mi okénko, kde se píše:

D:\ není přístupný.
Chyba při operaci v rámci paměťové stránky.

Nejsem zrovna znalá, co se počítačů týče; mohl by mi prosím někdo poradit, kde je problém a jak bych ho měla řešit?

Děkuji za každou odpověď!

Jedná se o WESTERN DIGITAL HDD 2,5 1000GB black USB 3.0 My Passport Essential SE. Dříve fungoval bez problémů. Naposledy jsem ho měla k počítači připojený v pátek a žádného problému jsem si nevšimla, závada se objevila až dnes.

ten disk bol mozno nekorektne odpojeny a je poskodeny suborovy system, skus na neho pustit program recuva ci nieco bude schopny tam najst nejake subory.

Ale moze byt napriklad aj zdochnuty ten USB controller v tom, disk sa da rozobrat a vybrat z toho samotny disk, ale to robit radsej len ak je to uz mimo zaruky, ak je v zaruke reklamovat ale potom zas prides o data na 99%

P.S. a skusat ho strkat do USB konektorov vzadu na PC, tie predne su u 99% PC nahovno

zkoušela jsem program recuva, našel na disku nějaké soubory (u většiny z nich se píše nelze obnovit), nejsem si ale vědoma toho, že by tam takové soubory kdy byly. Disk je stále v záruce, ale o soubory přijít nechci :(

disk mám připojený do konektorů v zadu, jelikož ty přední jsme kvůli závadě (fleshkou se mi podařilo vylomit nějaký plastový bílý kousek) vymontovali před pár dny.

disk sa da rozobrat a vybrat z toho samotny disk

To si jenom myslis. ]:) Ale u nekterych rad WD, minimalne u MyBooku pouziva WD nejakou nestandardnost (to je jejich specialitka) a pripojenim na SATA to neprectes, musis to strcit do jinyho MyBooku, probirali jsme to tu asi pred rokem.

OK. (Stejne ale, aby u tazatele nevznikla mylka, ze pripojenim disku bez ramecku musi nutne zachranit data, to si totiz v pripade vadnych USB controleru - velmi casta zavada WD disku, uzivatele casto myslej, ale WD je z omylu vyvede. ]:))

Hmmm, nie dobrá hláška. Chyba RAM ? Chyba ovladače ?

- odstranit ovladač
- pripojit disk a nechat prebehnuť proces s rozpoznaním hardwaru a novou instalací ovladače

Ak to znovu zlyhá, testovat RAM, testovat hardware.