Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Virtual PC

Chtel jsme se optat.
Četl jsme neco o Virtual PC všade píšou udelejte z jednoho PC dva.
Dotaz je je to možné? nebo to je jen pro nejaké zkoušení jiného systemu?
Nebo je opravdu možné připojit třeba 2 klavesnice a myši a 2 monitory na jednu grafiku když má více výstupu a udelat z toho 2 samostatné pc třeba jen na internet o hry by mi nešlo.
Zdá se mi to nerealné ale radši se optam vyřešilo by mi to problem z dětma co se hádají o 1pc na net. diky

Takhle to sice nefunguje, pravda ale nemyslim si ze by nebylo možné to takhle nakonfigurovat. Dva virtualboxy, kazdy na jeden monitor (horsi bude klavesnice a vstupy).

Jinak jak to funguje bezne je jasne:
Clovek si naistaluje do sveho VirtualBoxu pocitac OS a veci, které potřebuje - neni to jen na testování, ale hodí se to na spoustu věcí, já jsem se například vztekal s instalací informatici docela dlouho - fuckof, uz ji cpu do virtualniho pocitace, kde mam jinej OS kde to snad pobezi ;)

tak že co v tom článku je psané že si pro virtualní pc nastavuji USB vstupy tak men napadlo jestli nejde 2 nastavit jednomu a 2 druhemu. ok lae když už vim že to nejde tak to muj problem neřeší. Tak dám svuj PC dětem a koupim si novej. :D

nevim, jestli to lze, ale musel by jednomu systemu ve VirtualBoxu rict, ze nema pouzivat hostitelskou klavesnici, ale klavesnici a mys z USB a druhymu systemu ve Virtualboxu, aby pouzil klavesnici a mys z PS/2, opravdu nevim, jestli to lze namapovat primo.

urcite uz to nekdo resil, urcite je to mozne - ale ne, nedokazal bych s tim poradit ;) Muzes spustit dva virtualni pocitace, kazdy na jinem monitoru - to asi problem nebude, jak pak ridit mys a klávesnici to fakt nevím, jsou tam nějaké porty, které povoluješ/zakazujes mozna by stacilo to, ale jak rikam - zadna zkusenost, jen pisu ze to rozhodne neni vyloucene to takto mit.

You can still attach the keyboard and mouse using USB passthrough. That way, you make sure that the keyboard and mouse are dedicated to the VM and won't leave the Guest OS to interfere with the host.
Just make sure that the VM runs on the primary monitor, in case the secondary doesn't work as it should.

For Linux, you can, as noted before me, use seperate X settings. You can also use the dual monitor setup to create a big desktop (like you can with Windows too, and is needed in case you have Windows as Host). Only downside is that the other user can interfere with the Guest .

https://forums.virtualbox.org/viewtopic.php?p=6049 1

Absolutne blbý nápad pri dnešných cenách nového alebo relatívne nového secod hand hardwaru.

Viac je dnes užívané riešenie opačného problému: ovládanie pomocou jednej klávesnice a myšky viacerých počítačov, ak nie je dost miesta na stole, prípadne sa užíva postup, cez vzdialenú plochu ovládať jedným počítačom mnoho dalších ....

Určitě nikoli - je to nesmysl.

Existují speciální karty, které to dokáží, ale jedná se o totální marginálii, která nikdy moc nefungovala.
Jinak samozřejmě lze k PC připojit 2 klávesnice, 2 myši i 2 monitory, ale jaksi to je stále jeden počítač, jen s více periferiemi.

Problémy, které ty řešíš se řešívají pomocí terminálserveru, tj. PC se "virtuálně" rozdělí na virtuální plochy, ke kterým se připojuješ po síti pomocí tzv. tenkých klientů (stará PC, krabičky s WinCE, mobily apod.). Je ale třeba zdůraznit, že takto se dá pracovat pouze s Windows aplikacemi, a to ještě spíše těmi kancelářskými. Hry, přehrávání videa apod. jsou už daleko za hranicí rozumného využití.

jo koukam na to tohle co jsi mi sem hodil by asi bylo ono lae mam jednu grafiku a to by asi nedala.
Ten virtual pc je mi asi na nic ani ovladače na grafiku mi nejdou nahrát.
Sice jsem tam nacpal Win XP ale pro moje učely nepoužitelné. monytory 2 to by bylo v pohodě to mi funguje na jednu grafiku ale nedokážu rozdělit 2 myši každou na jedno PC.
Ok no diky za radu.

to už jsem taky pochopil takže to muj problem neřeší ani v nejmenším. no neva. koupim novej stroj.
a když už jsme u toho jakou nejlepší grafiku mohu nacpat k AMD Athlon II 460 3400Mhz aby ji stihal zásobovat
diky

jinak paměti tam mám DDR3 6gb 1333 ale deska bere i 1800 to by se kdyžtak zmenilo kdyby t onestihaly paměti. jedná se mi o max grafiku. diky