Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Amd Phenom II X4 alebo X6?

Neviem sa rozhodnúť idem kupovať nový processor a mám dva obhliadnuté za rovnaku cenu 118€. Jeden Amd Phenom II X4 960 3.0GHZ a jeden Phenom II X6 1045T 2,7 GHZ. Neviem ktorý zobrať. X4 má väčšiu frekvenciu ale menej jadier. Ale popravde 6 jadier nevyužijem ale aj tak sa chcem spýtať čo by ste mi poradili. Ďakujem.

Ak sa nemylim, tak ta 960 je v podstate X6 s aktivovanymi iba styrmi jadrami(z nejakeho dvovodu mozno nefunkcnosti). Takze ja by som doporucil sestjadro, ktoremu funguju vsetky jadra na 100 percent a pretaktoval ho. Ak stvorjadro tak 955 alebo 965. Da sa samozrejme na novych doskach odomknut ta X4 na X6 za predpokladu, ze budu tie vypnute jadra funkcne, ale preco kupovat setjadro s vypnutymi dvoma jadrami ked mas za tu istu cenu sestjadro s istotou funkcnosti vsetkych siestich jadier. Kupis chladic a pretocis si to v pohode na 3,7 - 4 GHz.

Stvorjadro mu stacit bude, to sa nehadam, ale kedze to stvorjadro je v podstate sestjadro zrejme nie dobre urobene a sfunkcnene ako stvorjadro, tak ak maju rovnaku cenu, preco nekupit zdrave sestjadro? Mozno v buducnosti najde vyuzitie. Ako som uz napisal ak stvorjadro tak Deneb co su tipy s oznacenim 955, 965, 970, 975, 980. 960 ma jadro Thuban ako Phenom-y II X6. Ked uz teda chce kupit procesor s Thuban(teda sestjadro), tak to realne sestjadro je podla mna lepsia volba.