Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafické karty a napájení

Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda je to chyba na webových stránkách nebo mají pravdu. Při hledání vhodné grafické karty pro mě (cena/výkon) jsem našel pár typů. Co mi však nejde dohlavy je udávaná spotřeba (W) u karet.

http://www.alza.cz/asus-eah6850-directcu-2dis-1gd5 -v2-d206014.htm
Energetická náročnost:
Doporučený výkon zdroje: min. 500 W
Externí napájení: 2x 6 pinový napájecí konektor 75 W
Spotřeba: 127 W (max.)

a

http://www.alza.cz/asus-engtx560-dcii-top-2di-1gd5 -d239304.htm
Energetická náročnost:
Min. doporučený výkon zdroje: 450 W
Externí napájení: 2x 6pinový napájecí konektor
Max. spotřeba: 150 W (referenční model)

Jak může model GTX560, který je výrazně lepší vyžadovat slabší zdroj než model HD 6850?

Myslíte, že s moji sestavou:
AMD Athlon II X4 645 (3,1 Ghz)
Základní deskou: M4A88TD-V EVO/USB3
4Gb RAM - 1333
A zdrojem Enermax PRO82+ II 425W Max (470W) budu moci jedno z těchto karet použít?

Moc prosím o pomoc.

Jak může model GTX560, který je výrazně lepší vyžadovat slabší zdroj než model HD 6850?

Ale ta grafika ho nevyžaduje, to je jen zdroj doporučený výrobcem.