Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Moj email je oznaceny ako spam

Zdravím,

chtěla jsem se zeptat, když jsem posílala e-mail známému, tak mu přišel jako spam (moc těmto věcem nerozumím). Znamená to, že mám zavirovaný počítač anebo mám nějaký e-mail s virem v mailu?
díky
Zmena predmetu, pôvodne: jahoda (fleg)

loading...

Podivej se jestl Ty jsi neudelal/a chybu a mas to v odeslane poste, pokud ano posli prijemce emailu doprdele ;) Evidentně s pocitacema neumi, tak do toho nema co kecat, kdyby umel nezvolil by takhle spatnu dedukci.

pak jestli to neobsahuje přílohu (a případně jakého typu) je to nejspíše problém příjemce ;) Ono i kdyby to mělo zavirovanou přílohu, rozumný antivir by to nesmazal bez vědomí uživatele ale napsalo mu to.

Znamena to, ze niekto nevie ani napisat spravne predmet.
Znamenat to moze hocico, podstatne je aka chybova hlaska sa ti vratila (slusny server oznami dovod odmietnutia) a preco si bola oznacena ako spamerka.
Bez tej chybovej hlasky je to len vestenie z gule.

Moznosti jsou vzasade tri:
1) blacklist daného flitru ze stejnéhé severu se hodne spamuje a je to defutne povazovano za spam
2) povazovano za spam dle nastaveni uzivatele
3) "spam rank" - kazdy email obdrzi nejaky rank/pravdpodobnost spamu a pokud je vysoky, hlasy se to jako spam, vysoky rank: zeme puvodu, jazyk, klíčová slova (od happy přes sex až po PES (coz je treba zkratna anglickych testu, pro nas ovsem mile zviratko..), nadpis, koncovka u soboru atd.)

Staci poslat jiny email, aby jsi vyloucil/a nebo potvrdila 1/2 vs 3.

Neznamená to vůbec nic, zejména pokud má dotyčný emailovou schránku na Seznamu. Prostě se nějaké slovo v textu nebo adresa odesílatele antispamovému filtru na Seznamu nelíbí. Mě se to stává běžně, že i mail, který přeposílám sám sobě z jiné adresy někdy spadne na Seznamu do spamu. Na druhou stranu prakticky výjimečně tam dostávám "opravdový" spam. Zřejmě mají filtry nastavené hodně citlivě.

Takže adresátovi nepřišel ani váš e-mail ani žádná hláška a vám taky ne.
Zkuste mu ten e-mail poslat ještě jednou. A pečlivě si zkontrolujte adresu, jestli to neposíláte někomu jinému. Nejlíp, kdyby vám ten známý nějaký e-mail poslal a vy mu to pošlete jako odpověď.
E-mail taky nemusí dojít hned - mám zkušenost že jsem poslal e-mailem nějaký dokument kolegovi u vedlejšího stolu a on na něj čekal třeba půl hodiny. Adresátova schránka taky třeba může být přeplněná a váš e-mail už nepřijme. Poslala jste mu nějaké přílohy? Jaké (stačí koncovka)?