Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ddhelp.exe ve Win9.x/ME

Ráno jsem si nainstaloval free hru CSI: Dimensions of Murder z DVD Doupě 05/2006
a lup ho, problém. Při pokusu o spuštění hry 2x BS - chyba VXD, pak černo a po trojhmatu
mi visel v procesech ddhelp ( není odpověď ). Pomohl jen tvrdý restart, opět BS s hláškou :
Operační systém nelze zavést, kontaktujte technickou podporu ...
Nouzák najel, udělal jsem kompletní diagnostiku OS, HDD, zkrátka všechno. Windows nenajel
ani omylem, pořád hláška, že OS je v dupce. Pomohl bod obnovení, hru jsem odinstaloval,
ale problémy pokračovaly. Ať jsem zkoušel 100x prověřené hry, pořád BS a visel ddhelp,
pak systém nenajel a následoval bod obnovení. Spuštěné procesy OK, win.ini, system.ini OK,
no breberka, samotný soubor je součástí DirectX a nebyl modifikován, podpis OK.
Nešel cvičně přejmenovat ani v nouzáku, používá ho Windows. Už jsem to začínal vidět
na komplet import zálohovaných registrů, případně obnovu ze zálohy. Napřed jsem reinstaloval
DX na nejnovější verzi, co jsem měl ( xxxxx.904, ddhelp verze xxxxx.900 ), nepomohlo.
Mrknul jsem se do XP, tam žádný ddhelp.exe vůbec není. Tak jsem prošťoural net, nic moc.
Už jsem uvažoval, že ho v DOSu přejmenuju atd ...
BTW, hry nevyžadující DX jely OK, ostatní léty prověřené se tvářily, že nejsou vůbec
nainstalované. Jako poslední možnost před importem registrů jsem reinstaloval ovladače
na grafiku a pohoda, veget, lípa. Všechny problémy zmizely a svět je zase hezký.

Takže tak, pokud někdo narazí na stejný problém. BTW, předtím žádný problém, až po instalaci
zmíněného dema. Pro pořádek : demo bylo pro W9.x, v popisu na DVD i pro 2000/XP,
DirectX 9c jsem měl a ovladače WHQL od nVidie, pomohla verze 81.89 ( nVidia ) pro W9.x/ME.

Ohh :-). Bod obnovení ve WinME kupodivu funguje mnohem líp, než v XP,
toť má osobní zkušenost. Hovořím o WinME sestavení 3000, ještě jsou starší
verze 2000 a 2500. Klidně vyzkoušej i klasické zálohování WinME, není součástí
volitelné instalace, najdeš ho na instalačním CD ve složce msbackup,
je to jako ve Win98 a v češtině, jen si v možnostech před spuštěním Zálohování
navol možnost zálohy registrů a velikost jedné zálohovací úlohy je max 5 Gb,
takže z Program Files je dobré odškrtnout hry, které zabírají hafo místa.

Jestli chceš, tak ti pošlu návod na urychlení ME.

Kdyz myslis, tak asi funguje. Ja to zkouset nebudu. Me totiz Millenia funguji spolehlive, takze bod obnovy neni zatim duvod zkouset.
Jinak na rychlost si taky nestezuju, provozuju totiz WinME na postarsim HW a tak jsem s urcitym zpomalenim srozumen. Jinak ale Milenia funguji spolehlive, ale uprimne je to spis o nahode, protoze kdysi jsem v praci instaloval WinMe na hodne PC a nebezely nikde, ale doma bezi dobre, holt mam ten spravnej HW. ;-)

Síťové věci ve WinME, to je prý fakt trága, mi to neva, jedu doma na jednom PC.
Kdybys náhodou chtěl zrychlit, tak přetiskuji ze záloh :

----------------------------------------------- -----------------------------

PerVMFiles (Povolí aplikacím DOS se spustit!)
DMABufferSize (Cache pro řadič DMA)
PageBuffers (Další mezipaměť pro systém Windows)
MinSPs (Zvýší mezipaměť Stacks - zásobníku)
Com1Irq4Buffer (Mezipaměť pro modem - pro COM1)
Com2Irq3Buffer (Mezipaměť pro modem - pro COM2)
ConservativeSwapfileUsage (Windows budou Swapovat t.j. používat
odkládací soubor teprve tehdy, až dojde hlavní operační paměť RAM)

Připravené položky ke přímému vložení do sekce [386Enh] v souboru system.ini
pro maximální výkon počítače :
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ¨¨¨¨¨¨¨¨ ¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
[386Enh]
PerVMFiles=225
DMABufferS iz e=64
PageBuffers=32
MinSPs=10
Com1Irq4Buffer=1024
ConservativeSwapfileUsage=1
....................... ................................................... .

Minfilecache (Minimální rezervovaná paměť pro disk)
Maxfilecache (Maximální rezervovaná paměť pro disk)
ChunkSize (Mezi velikostmi rezervovaných paměti
stránkovat po blocích o velikosti x)
NameCache (Cache paměť pro jména souborů)
DirectoryCache (Cache paměť pro adresáře)

Připravené položky ke přímému vložení do sekce [vcache] v souboru system.ini
pro maximální výkon počítače (dle instalované RAM paměti):
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ¨¨¨¨¨¨¨¨ ¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
Pro 512MB RAM
.................................
[vcache]
Min filecache=65536
Maxfile cache=65536
ChunkSize=2048
NameCache=4096
Director yCache=256

Dik.
Ja se v tom nejak povrtam.

Asi jsem mel napsat na cem jedu ty Millenia :

Pentium 200MMX
96MB RAM
2GB WD system disk
6GB WD druhy disk
ATI Rage II+ plus Voodoo 2

Zdanlive prestarla konfigurace, ale jede. Akorat Opera 8.5 se mi dlouho nacita, kdyz startuje. Myslis, ze bych si pomohl, kdybych to preinstalnul Operou 9 ? Jinak IE 5.5 jede normalne, ale ja IE nemusim, ale obcas ho pouzivam, protoze IE 5.5 byl nejlepsi IE co zatim vysel.

Jejda, chlape. Že ti ME dobře jedou, to je celkem síla, klobouk dolů :))
Pokud používáš originál IE 5.5 včetně záplat + nějaký AV, tak pohoda.
Máš nějaký antivir a záplaty ? Jinak záplaty pro IE6 SP1 si můžeš
stáhnout tady + doporučuji přejít z z IE 5.5 na IE6 SP1 se záplatami :

IE6 SP1 CZ je k dostání zde :

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb%3 Bcs%3B889669#2

Veškeré kritické záplaty zde :

fm5wr

Jestli ti všechno fachčí OK, tak nic nedělej, to je obvykle nejlepší.

BTW Opera, klidně zkus vyšší verzi, ale při tvém železe ti bude
jakýkoli prohlížeč startovat dlouho. O ten start nejde, na to se vybodni,
jedná se o rychlost a spolehlivost po uvedení do provozu. Celkem bych doporučoval
Firefox v poslední CZ verzi :

stahnout

+ upravit konfiguraci přes okno s vyhledáváním, kde zadáš about:config

a změníš tyhle parametry :

položka browser.turbo.enabled nastav na true, totéž udělej u položek
network.http.pipelining a network.http.proxy.pipelining,
nakonec změň hodnotu u network.http.pipelining.maxrequest na 8.