Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ubuntu a jeho klony - aktualizácia po dlhom čase

Pozroroval som to kedysi na Ubuntu, neskôr na Kubuntu a teraz na Linux Mint. Ak sa dlhšie neurobí aktualizácia (3+ mesiacov), tak je na aktualizovanie veľa súborov. Pri načítavaní informácií o aktualizáciách sa často stane, že veľa súborov sa nestiahne a sťahovanie informácií zmrzne. Vtedy dám "Zrušiť" a následne dám sťahovať aspoň tie aktualizácie, čo sa podarilo dostať do zoznamu. Lenže nakoľko informácie o aktualizácii neboli všetky, tak sa aktualizácia po stiahnutí súborov neuskutoční. Vedel by mi niekto poradiť čo s tým?

Skúsim to vysvetliť ešte raz a jednoduchšie:
- dám aktualizácie
- sťahujú sa informácie
- niektoré súbory sa nestiahnu, zlyhá to a ostane to visieť
- dám "Zrušiť"
- vyskočí zoznam aktualizácií
- dám aktualizovať
- po stiahnutí sa neinštalujú, lebo niektoré chýbajú

Ako mám dosahnuť, aby prebehla kompletná aktualizácia?

Co si pamatuju z minula, tak se nedoporučovaly velké přestávky v aktualizacích. Translations jsou jazykové balíčky pro češtinu a různé verze angličtiny... když píšeš o OS uváděj nejen distribuci, ale i její verzi. Není jedno, jestli se myslí XP či Visty a stejně není jedno, jestli píšeš o Ubuntu 10.10 nebo 12.04 a pod.