Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem obnova windows 7 z bitové kopie ??

Zdravím ,
jakožto žena a antitalent na techniku prosím o radu ...nechala jsem zaplý notebook zapoměla na něj vpustila moje malé neteře .. a nejede to ...děcka něco pomačkali já na to zapoměněla pc se vyplo ...
teď když jsem přišla zapla notebook píše mi to Non-system disk or disk error replace and strike and key when ready .... chápu to odbře že mi smazaly windows ? dostanu se jen do BIOSu a pokud si dobře pamatuji windows by měl jít znovu nahodit ze záložní kopie ... notebook jsem si koupila s předinstalovaným softwarem a dvd s windows k němu nemám ..

Tak promiň cérko :-p. Nagůglil jsem ještě nějakou radu na zprovoznění MBR + packardí F11 pomocí Grubu, ale to asi nemá cenu popisovat, neb to není triviální. V servisu ti tam nacpou OS z DVD, nebudou se drbkat s recovery. A ano, natáhnou tě.

Jo tohle! Absolutně bezzubá aplikace (utilita? nesmyslnost?). Pokud to ovšem projelo disk, je tento připojen a snad i funkční. Já bych sehnal instalačku W7 (nemusí být legální, nebude se instalovat), bootnul z ní a opravil zavaděč (i když to zruší možnost recovery). IMHO jediná jednoduchá cesta k nápravě.

Abyste určili, zda váš počítač má prostředí UEFI, zapněte počítač stisknutím tlačítka napájení a poté stiskněte a podržte klávesu Esc . Zobrazí se nabídka po spuštění s některými z následujících voleb. V závislosti na modelu jsou dostupné pouze některé volby.

No, a tohle už jsi zkusila? A potom F11 ?

Řeším podobný problém na ProBook 4535s. Po rozdělení disku C: na C: a D: zmizela možnost recovery a nevrátila se ani po opětovném sloučení. Recovery partition se ve windows zobrazí, ale nemohu spustit po startu NB ten HP Recovery manager - možnost chybí. Nejspíše se přepsala MBR, kdy u těchto notebooků NELZE vytvořit CD nebo DVD ani USB disk (již v minulosti řešeno). Také bych byl vděčen za radu jak obnovit možnost RECOVERY, jelikož s partition se nic nestalo.

nijak, zmazal si si informacie v MBR, mozes sa s tym rozlucit.
Pripadne mozes kontaktovat servis HP v okoli, raz som videl ze nejakym programom specialne od HP to vedeli cele sformatovat a dat do stavu ako ked si notebook 1x po kupe zapnes.

To je tak ked sa clovek hra s vecami na disku a nic si o tom vopred nezisti v takychto special pripadoch...

(notebook jsem si koupila s předinstalovaným softwarem a dvd s windows k němu nemám) jestli dobře chápu tak od někoho, protože k notbukům se dodávají Windows na vypáleném cd + je ještě předinstalovaný.Tak zřejmě koupit nový Windows nebo nahrát nějaký ilegal:-):-):-)