Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problémy při startu PC

Ahoj, můžete mi prosím poradit? Mam problemy se startem PC. Vzdy, kdyz ho poustim tak se pri startu sekne a musim ho resetovat..Pustim ho treba az na patej pokus.
Nevím jestli to může být zdrojem (Mam nekolik let stary zdroj Fotron 200W). Nebo jestli je chyba na straně základní desky (Jetway) nebo neco jineho.
Konfigurace: AMD Athlon 1700+
320 MB RAM
NVidia GeForce 2 MX 32MB
zákl. deska Jetway
2 HDD: celkem 60GB
OS Windows XP

Někdy se sekne hned po startu PC aniz by stihl nabehnout windows a nekdy se sekne po nahrani windows. Dnes se mi take stalo ze se PC spustil hned jakmile jsem ho zapojil do site aniz bych stiskl tlacitko power. :.(

Nemas slabu knoflik. baterku na doske? Skusil by som novu, do BIOSu load defaults, nastavit FSB, save and exit.
Je aj mozne ze odchadzaju kondenzatory na doske...

P.S. Win by som skusil na nejaky cvicny HDD nainstalovat nanovo plus SP2 a ovladace (doiska+grafika+atd) ci to nepomoze, ak pomoze tak si mal tym slabym zdrojom zborene windowsy (poskodene syst.subory apod.)

Kondenzatory na me desce nejsou stare ani jeden rok. V zari lonskeho roku mi vymenili staré kondenzatory za nove a deska prosla testy. Je mi divne ze po tom problemovem startu PC uz vse jede jak ma bez zavad. Jen ten start dela problemy. Windowsy za chvili reinstaluju --> mam v planu format all.

Baterku si kup určitě novou, taky mě napadly kondenzátory.
Podívej se, zda nějaký nemá nafouknutou hlavičku, že jsou staré rok,
nic neznamená. Většinou podobný problém může dělat zdroj, ale ten máš
nový a silnější. Udělej formát a napiš.

V MemTestu nebo MT86+ napřed udělej krátký QuickTest, pokud tam bude problém,
tak napřed bude třeba řešit RAM, ale pokud ti dále běží všechno OK,
tak tam snad problém nebude.

download

www.sosej.cz/software/utility-a-ovladace/optimaliza ce-a-diagnostika/memtest/