Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Šetření baterie Lenovo S205

Zdravíčko,
zakoupil jsem si Lenovo S205, vyzkoušel jsem na tom operační systémy Win7 Starter a Win XP, a po zjištění, že na "xpéčkách" celý chod běží rychleji, jsem je ponechal. Naskytnul se ale problém. Na Windows 7 mi běžela utilita (zrovna od firmy Lenovo), která šetřila baterii (nenabíjela ji do 100%, ale jenom na 50%). Čímž prodlužuje životnost baterie (baterie prý dostává největší "záhul" při dokončování nabíjení).

Chci se proto zeptat, jestli neexistuje nějaký program, v kterým se dá nastavit maximální nabíjení v procentech. Děkuji za případné odpovědi :).

---To, že jsou XP zastaralé dávno vím.---

chceš nesmysl. Viz má druhá reakce. A to se dá nastavit přímo v ovl. panelu "baterka" v XP, prostě posuneš manuálně posuvník, kdy má dojít k varování a vypnutí systému.

jediná věc co nebude fungovat, je ukazatel nabití, který bude stále ukazovat 50% nabití, i když počítač už půjde do shutdownu.

Utility přímo od Lenovo - Power management tohle umožňují.
Můžeš si nastavit hranici, kdy se baterie začne nabíjet - např. při poklesu pod 70% a můžeš si nastavit konec nabíjení - např. kdy baterie dosáhne 90% nabití.

Utilita je ke stazeni primo na strankach Lenova s nazvem PowerManagement