Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PHP - prezentace

Dobrý den,
chtěl bych vytvořit jednoduchou webovou prezentaci, ale nevím si rady.

úvodní stránka (uvod.txt)
pár slov o restauraci (restaurace.txt)
jídelní lístek (jidla.txt)
nápojový lístek (napoje.txt)
kontaktní údaje (kontakt.txt)

V závorkách je příklad, jak by se mohl jmenovat textový soubor s uloženými informacemi. Informace bych chtěl načítat do společného prostředí definovaného v souboru index.php. V tomto souboru bude též uložen skript, který bude zajišťovat načítání správného souboru.

Nevím jak bude vypadat skript na načítání do společného prostředí a skript který bude zajištovat správné načtení souboru.

uvod.txt
restaurace.txt
jidla.txt
napoje.txt
kontakt.txt

Takhle by měli být pojmenovány ty soubory.
Pokud budete chtít script přizbůsobit vašim názvům, stačí přepsat v "menu".

Například:

<a href="?s=uvod">Úvodní stránka</a><br>

na

<a href="?s=uvodni_stranka">Úvodní stránka</a><br>

Ale nezapomeňte že název souboru by neměl obsahovat háčky, čárky a tečky (kromě oddělení koncovky).

Už je mi z toho nanic. Všude jsou tady nějaky zdrojáky, ale žádnej nepracuje jak by měl. Sám bych to nezvládl lépe tak déěkuji všem za radu.

Prosím tedy ještě o radu, nefunguje mi to vypsání z txt na stránku.

TU je zdroják

<HTML>
<HEAD>
<TITLE>Restaurace</TITLE>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
</HEAD>
<BODY>
<TABLE BORDER=1 ALIGN="CENTER" WIDTH="100%">
<TR ALIGN="Center"><TD COLSPAN=5 WIDTH="100%" BGCOLOR="#0008FD"><TR ALIGN="Center" VALIGN="Middle"><TD BGCOLOR="#C31200"></A>

<TD WIDTH="90%" BGCOLOR="#00FDFD"><FONT COLOR="#000000" SIZE=5 FACE="Comic Sans MS">Restaurace</FONT>
<TR><TD WIDTH="20%" ALIGN="Center" HEIGHT=450 VALIGN="Top" BGCOLOR="#5E9300"><FONT COLOR="#FFFF00">

<A HREF="?id=uvod"><FONT COLOR="#FEFEFE" FACE="Comic Sans MS" SIZE=3>Uvod</FONT></A><BR>
<BR>
<A HREF="?id=napoje"><FONT COLOR="#FEFEFE" FACE="Comic Sans MS" SIZE=3>Napoje</FONT></A><BR>
<A HREF="?id=jidla"><FONT COLOR="#FEFEFE" FACE="Comic Sans MS" SIZE=3>Jidla</FONT></A><BR>
<A HREF="?id=restaurace"><FONT COLOR="#FEFEFE" FACE="Comic Sans MS" SIZE=3>Restaurace</FONT></A><BR>
<A HREF="?id=kontakt"><FONT COLOR="#FEFEFE" FACE="Comic Sans MS" SIZE=3>Kontakt</FONT></A><BR>

<TD WIDTH="80%" ALIGN="Center" COLSPAN=4 BGCOLOR="#8FFF00" VALIGN="Middle"><BR>

<?
$koncovka = ".txt";
$soubor = $_GET['s'];
if(isset($soubor)){
if(file_exists($soubor.$koncovka)){
print file_get_contents($soubor.$koncovka);
}else{
print "Soubor ".$soubor.$koncovka." neexistuje.";
}
?>
<FONT COLOR="#FEFEFE" FACE="Comic Sans MS" SIZE=4></FONT><TR ALIGN="Center"><TD COLSPAN=5 WIDTH="100%" BGCOLOR="#BB1200">

</TABLE>
<?php
if(isset($id))$nazev=$id.".html";
if(file_exists($nazev)){
$s=fopen($nazev,"r");
$obsah=fread($s,filesize($nazev));
$id = $_GET['id'];
if (strlen($id) > 10){
die("Neplatný pokus o změnu interní stránky.");
fclose($s);
}
?>

1. pište malé písmena v HTML značkách! toto je hnus a nepřehledné
2. stylujte pomocí CSS (buď soubor *.css, uložení na stránkách <style></style> a nebo přímo u tagu - <span style="...">...</span>)
3. <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8"> se dnes nepoužívá, stačí <meta charset=UTF-8>

Chcete se naučit pokročilejší věci v PHP, přitom ani neumíte základy HTML a CSS.

<HTML>
<HEAD>
<TITLE>Restaurace</TITLE>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
</HEAD>
<BODY>
<TABLE BORDER=1 ALIGN="CENTER" WIDTH="100%">
<TR ALIGN="Center"><TD COLSPAN=5 WIDTH="100%" BGCOLOR="#0008FD"><TR ALIGN="Center" VALIGN="Middle"><TD BGCOLOR="#C31200"></A>

<TD WIDTH="90%" BGCOLOR="#00FDFD"><FONT COLOR="#000000" SIZE=5 FACE="Comic Sans MS">Restaurace</FONT>
<TR><TD WIDTH="20%" ALIGN="Center" HEIGHT=450 VALIGN="Top" BGCOLOR="#5E9300"><FONT COLOR="#FFFF00">

<A HREF="?id=uvod"><FONT COLOR="#FEFEFE" FACE="Comic Sans MS" SIZE=3>Uvod</FONT></A><BR>
<BR>
<A HREF="?id=napoje"><FONT COLOR="#FEFEFE" FACE="Comic Sans MS" SIZE=3>Napoje</FONT></A><BR>
<A HREF="?id=jidla"><FONT COLOR="#FEFEFE" FACE="Comic Sans MS" SIZE=3>Jidla</FONT></A><BR>
<A HREF="?id=restaurace"><FONT COLOR="#FEFEFE" FACE="Comic Sans MS" SIZE=3>Restaurace</FONT></A><BR>
<A HREF="?id=kontakt"><FONT COLOR="#FEFEFE" FACE="Comic Sans MS" SIZE=3>Kontakt</FONT></A><BR>

<TD WIDTH="80%" ALIGN="Center" COLSPAN=4 BGCOLOR="#8FFF00" VALIGN="Middle"><BR>

<?
$koncovka = ".txt";
$soubor = $_GET['id'];
if(isset($soubor)){
if(file_exists($soubor.$koncovka)){
print file_get_contents($soubor.$koncovka);
}else{
print "Soubor ".$soubor.$koncovka." neexistuje.";
}
?>
<FONT COLOR="#FEFEFE" FACE="Comic Sans MS" SIZE=4></FONT><TR ALIGN="Center"><TD COLSPAN=5 WIDTH="100%" BGCOLOR="#BB1200">

</TABLE>
<?php
if(isset($id))$nazev=$id.".html";
if(file_exists($nazev)){
$s=fopen($nazev,"r");
$obsah=fread($s,filesize($nazev));
$id = $_GET['id'];
if (strlen($id) > 10){
die("Neplatný pokus o změnu interní stránky.");
fclose($s);
}
?>

Zkus.