Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace Debianu na server

Zdravim.
Na muj PC (server) jsem se rozhodnul (po vyzkoušení FreeNAS, Openfiler) nainstalovat Debian. Založil jsem toto vlákno, abych se mohl ptát při případných potížích.
První dotaz zní, jak je vhodné rozdělit disk, kde bude Debian nainstalován (bude nainstalován na USB flash disku, ze kterého se také bude spuštět). Stačí jeden oddíl (kde budou všechny adresáře), nebo je lepší vytvořit jednotlivé oddíly pro kořenový adresář, /tmp, /usr...? Adresář /home pak bude na HDD (dva HDD v soft. raidu1), který bude sloužit jen na data.
V PC je 4 GB RAM, je vhodné na flash disku vytvářet swap?
Doufám, že jsem to napsal srozumitelně :-).

Pro tohle není univerzální odpověď. Záleží na využití server. Na základě toho se volí vhodný layout disků. Pokud tam nemáš nějaká software extra žravý ramky, tan při 4GB paměti se swapaku ani nedotkne, Obecně není dobré na flashi vytvářet log/tmp adresáře, ani swap. Osobně jsem takhle jednu flashku asi do roka odrovnal. Lepší je klasická disk (třeba malý, notebookový). Flashka není základem stabilního serveru.