Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Diagnostický nástroj - HDD - poraďte

Zdravím,
Poraďte prosím diagnostický nástroj pro HDD.
Stáhle jsem spoustu diagnostických utilit (včetně od výrobce), ovšem žádná mi jednoznačně neřekla, jestli HDD umírá či nikoli. Objevila se tam delší doba zápisů (3 x 150 ms), ale žádný vadný sektor.
Disk je IBM cca 4 roky starý.

Podezření na HDD jsem pojal poté, co PC značně ubralo na výkonu, začalo se "trhat" a HDD občas vydal divný zvuk.

Která utilita by mi mohla jednoznačně říct: "zahoď tento HDD" ???

Mám to na Fat32.
Formát jsem zatím nezkoušel. Používám True Image - zálohovací SW.
Nahodil jsem image s čistýma widlema a nic - situace pořád stejná.

Asi to teda zkusím formátnout utilitou od výrobce. Ale ještě předtím bych rád vyzkoušel nějaký softík, který by mohl napovědět. Slyšel jsem, že dobrý je např. Hdd regenerátor, ale asi neexistuje žádná demo verze (nepotřebuji opravit ale vědět jak jsem na tom).