Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno jak najdu ovladače abych je překopíroval do jiného pc?

Dobrý den,
zkoušel jsem sem dát před hodinou dotaz ohledně toho že mi hdd nekomunikuje s PC. Po připojení do USB konektoru se nic neděje, dioda na hdd bliká a na dotek jede ale PC nedokáže najít ovladače na instalování a pak se to ukáže ve Správci zařízení jako neznámy hardware. Zkoušel jsem ovladače stáhnout na internetu ale taky nefungují. Mám win Xp SP3, stolní PC. Dávám hdd do zadního konektoru. Zkoušel vypínat antivir Panda. Na nic.
Napadlo mě, že když jsem to zkoušel dát do jiného PC a tam se ovladače automaticky nainstalovali, jestli bych je v tom druhém PC nemohl nějak najít a natáhnout do mého stolního PC abych si je v určitém adrsáři při instalaci ovladačů ručně našel a bylo by to.
Nešlo by to nějak najít?
Děkuji

nešlo,v prípade usb/firewire sa aktivujú interné systémové ovládače,ktorý má štandartný windows už zakomponované v sebe,ide o to,že tie sa aktivujú sami pri korektnom rozoznaní pripojeného hardwaru,v Tvojom prípade usb disku,takže vlastne nieje čo kopírovať,kopíroval by si súbory,ktoré už v systéme máš,akurát niesu aktívne....pokial je to ten problém s usb3.0 externým diskom,predpoklladám,že problém bude s napájaním,ktoré je schopné dodať usb 2.0 radič a ktoré je príliš slabé na to,aby utiahlo usb3.0 disk,pokial má ext.disk možnosť zapojiť externé napájanie,tak ho zapoj,pokial nemá a usb2.0 porty ho neutiahnu,asi jediné riešenie bude nákup aktívneho usb3.0 hubu a použitie ext.disku pomocou neho,cez neho dostane potrebnú šťavu bez zbytočného preťaženia usb2.0 portov v pc,ktoré nevládzu....

Vždyť je tam v té škatulce obyčejný notebookový 2,5" SATA pevný disk a je šumafuk jestli je tam převodník na USB2 nebo USB3 a na jiném počítači funguje, pokud to nebude extrémně stará základní deska, tak port by to měl utáhnout > návrat na zkoušku jiným operačním systémem

Na USB Mass Storage jsou potřeba leda ovladače čipsetu, pokud funguje jinde, pak:
- rozlišení problému HW/SW - start Live os a zkouška.
Ovladače z MSW 7 na MSW XP se asi budou těžko přenášet, nehledě na vysoce pravděpodobnou rozdílnost čipových sad.

ono velmi záleží,čo je to za dosku a čipset v konkrétnom pc,kde to nejde,ookial je tam nejaký starší nForce alebo ATi SB600 čipset s integrovaným usb radičom,to sú známe problémové záležitosti,ktoré privedie do K.O. aj pripojenie usb3.0 čítačky pamäťových kariet...pokial má ten WD v sebe často používaný Oxford kontrolér,ten očakáva štandartne,že si cucne viac ako 2W z portu,pokial nemá externé napájanie a usb2.0 port dodáva max 2W,takže problém predpokladám niekde tu...na niektorých novších intel čipsetoch/aj SiS65x séria a vyššie/ je schopný koreňový hub dodať 5-15W na port,tam je všetko ok,ale u straších a iných čipsetoch môže byť problém,u usb3.0 je spätná kompatibilita klúčovaná len konektormi v portoch,takže ani systém už nemusí vidieť a zachytiť,že niekde nastal prúser....

Na pripojenie externeho disku cez USB v systeme WinXP nie su potrebne ovladace (Mass storage).
Ako poznam WD, tak ma nejaky Aurorun a inataluje doterne Utility typu:
Western Digital Media Center, Dual-option Backup, Dual-option Backup USB 2.0, or Essential USB 2.0 drive ...

Je o tom zmienka na:
http://wdc.custhelp.com/app/answers/detail/search/ 1/a_id/3865/c/130/p/228,195,312#
Ale v PDF a cez obmedzene pripojene sa mi to nechce studovat.

Tak jak si to predstavujes to nejde. Disk musi byt spravne zdetekovany, co v tvojom pripade neni a teda je problem v komunikacii, a z toho vyplyva ze aj nasledny pokus o citanie dat by zrejme nebol uspesny aj keby si mu tam nejaky ovladac nanutil.
V prvom rade si treba vsimat ze ci sa obajvi nejake zariadenie v spravci zariadeni a s jakym ovladacom (v spravci pravy klik - vlatsnosti - podrobnosti o ovladaci).
A treba skusit Y kabel na napajanie ak je to 2,5" disk.

hoppus : Uz si trapny. Si tu bezny prispievatel, tak sa nahraj na Admina, nemas na to. Mas pravo odpovedat na otazku autora, ked vies alebo neodpovedat ked nevies. Nemas pravo hodnotit ine odpovede, pochopis to konecne? Vychodnarsky Ti to vysvetlit viem len osobne.

K rieseniu problemu tu bolo napisane dost.
1. Nedostatocne napajanie - Ypsilon kabel, alebo aktivny hub. Autor nereaguje.
2. Popis hardware, chipset (abox), dobra poznamka. Autor nereaguje.
3. dokup si pcie řadič usb3. Autor nereaguje.
4. Ma prava autor v danom PC instalovat novy HW? Autor nereaguje.
5. screen Spravy diskov pod Admin pravami. Autor nereaguje.
6. Obmedzenia inym softverom, tretej strany. Nezname.

Autor stale a opakovane pise, ze nejdu naistalovat ovladace.
Ja pisem: Na pripojenie externeho disku cez USB v systeme WinXP nie su potrebne ovladace.
To co sa mu po pripojeni instaluje su WD Utility.
Preto spominam SW. Mas na to aby si to pochopil?

tak nereaguj. este si mu mohol poradit nejaku mudrost, napr. nech skontroluje teplotu v chladnicke a mraznicke. pretoze tvoja odpoved mala asi rovnaku informacnu hodnotu pre autora. jedine co som tym chcel povedat je to, ze ak nevies poradit tak nerad.

Podobný problém som mal u jedného zákazníka, jemu nenačítalo ani USB kľúč, ale pred tým než k tomu došlo, tak to fungovalo normálne. V domácom počítači mu tiež nenačítavalo ani USB kľúče, ani disk. Mal som podozrenie, že to má zavírené. Nehodlal som tým zabíjať hodiny. Odzálohoval som dáta, obnovil z image, stiahol aktualizácie, nainštaloval antivír, obnovil dáta, a za hodinu a niečo PC fungovalo normálne. Doma si to riešil podobným spôsobom sám.