Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dialkovy restart PC

Pouzivam na dialkovu spravu PC w2k program VNC k plnej spokojnosti, ale teraz som narazil na problem s restartom vzdialeneho PC - jednoducho cez start/vypnout atd sa toto nepodari...
Nepodari sa ani odhlasenie uzivatela - potrebujem sa na chvilku pripojit ako admin a cosi zmenit v odbc...

Prejav je taky ze PC a jeho obrazovka typicky zosedne po odoslani poziadavky, ale dalej sa nic nevykonava/nestane.
Cez taskmgr som skusal zhodit vsetky ulohy co sa dali zhodit skusil som aj restart explorera ale nepomohlo to a PC caka...
Keby som bol u neho tak ho uz davno resetnem ale takto...

Na shutdown -r -t 10 mi to povie ze klient nie je drzitelom pozadovaneho opravnenia...

Dakujem...

loading...

Hm neverim, x-krat som takto na dialku restartoval PC - dokonca sa da cez VNC poslat aj reset ale teraz to nejde...
Ano VNC mam ako sluzbu...

Teraz ma napada ci to nie je koli monitoru, ktory som im /vlastnikom toho PC/ kazal vypnut aby zbytocne nebezal /to bolo este vcera/.
Ja so tam robil casovo narocne operacie ale teraz potrebujem byt ako admin a nejde mi ten restart/odhlasenie,,,
Navyse nefunguju ani na nete najdene rady cez rundll32 user322.dll resp. rundll32 shell32.dll,SHExit...

A to "run as" funguje snad az v XP, alebo to vie dodefinovat aj TotalCommander do W2k?

Dik za ten runas - nevedel som ze sa to takto jednoducho da!
Takze sa mi podarilo prihlasit do konzoly s admin opravneniami ale po odoslani prikazu shutdown -r -t 10 som dostal hlasku ze:
Server RPC nemoze prevest tuto operaci, protoze je priliz zaneprazdneny - > nova otazka
Ako sa da z prikazoveho riadku zhodit server RPC ?
D.

1) Uživatelská oprávnění pod kterými pouštíš shutdown nemusí být administrátorská na tvém, ale na vzdáleném počítači (jen pro pořádek, nejspíš to tak je když jsi se propracoval k hláškám RPC)

2) Podobné hlášky většinou znamenají, že server totálně zatuhnul - i to se může stát - pomůže jen hardwarový restart. Nevím o ničem co by ti pomohlo - vzdáleně žádnou službu neshodíš, protože se na ni přes zatuhlé RPC nenapíchneš.

ještě něco - pokud ještě stále funguje VNC server, můžeš zkusit lokálně spustit přes scheduler task manager pod právy local system a ukončit libovolnou kritickou systémovou službu v task manageru - třeba LSASS.EXE by měl stačit - a systém by se měl zresetit sám, bohužel pak není cesty zpět pokud by se to nepovedlo

VNC stale funguje, skusal som uz aj zhodit lsass.exe - ale ten mi nedovoli - pristup byl odopren...
Urcite som administrator - ale domenovy asi preto overoval cez RPC ci moze shutdownovat...
Zial heslo ako lokalny bud neberie alebo ho viem nespravne...

Ako sa da spustit manageovanie PC /ako admin/- po napisani iba mmc.exe sa spusta len prazdna konzola - neviem spravny parameter pod ktorym sa spusti management PC - Skusil by som restartnut RPC atd...
Dakujem..

Problem pretrvava...Nechal som ho cakat celu noc ci sa nezresetuje sam cez klasicku volbu shutdown/restart ale zial nist..
Teraz som zistil ze ak sa prihlasim cez runsas -user:Meno_PC\Administrator taskmgr, tak sa viem prihlasit ako local admin /bez zadania mena PC to neslo!/resp treba zadat administrator@full_nazov_domeny - to je na pristup cez domenu

cize uz sa viem pripojit ako local admin ale napriek tomu po pokuse o "shutdown -r " dostanem hlasku Server RPC nemuze tuto...protoze je prilis zaneprazdnen...

Aka utilita je "psexec" - po pokuse o hladanie v googlovi sa mi prihlasi nas "internetovi supervisor" a vyhodi ma to aj z googla...

Zhrniem to ...
Viem sa prihlasit do PC a konzoly cmd ako admin
viem hocico nakopirovat a spustit ako admin
ale standartnymi /taskmgr/ neviem zhodit ani lsass

Co by som este mohol odskusat?
Dakujem za Vas cas...

To je jak u blbejch :))

Vždyť jsem ti napsal aspoň třikrát, že ti systémové služby pod adminem shodit nepůjdou tak se nediv ;-)

Musíš je shodit z aplikace, která je přihlášená jako LOCAL SYSTEM.

Psexec:

PsExec.html (ale používej ho místně, nezkoušej to vzdáleně - padne to na RPC)

Udělej tohle:

1) přihlaš se přes VNC
2) spusť přes psexec taska manager jako SYSTEM
3) ukonči LSASS

Začne se odpočítávat 30 vteřin do restartu. ALE POZOR, vzhledem k tomu, že je tam cosi nabourané, ten restart vůbec nemusí proběhnout a už se taky příště nemusíš přihlásit vůbec. Je to jen poslední zoufalý pokus, ne nějaké řešení ultra.

Tohle je jak jsem psal nejspíš situace na hardwarový reset.

@Vladimir:
poslal som Ti mail/ale neodisiel:.( - edit/, kde sa Ti snazim vysvetlit preco...
Inak skusil som cca 3 utility/ShutdownPro,Dshutdown,fs_setup/ ktore slubovali restart - nepochybujem ze za normalneho stavu aj funguju, zial v PC, ktore je naburane takymto sposobom to nepomaha...
Tu je este nadej v tej utilite LSASS...
To PC je v priestore, kde normalne nikto nechodi /Jadrova elektraren/ a chlapik je na dovolenke.Zatial som chcel sparametrizovat nejake veci okolo ODBC atp.
Tiez to beriem ako zufaly a posledny pokus...
Dik

Takze podarili sa mi stiahnutvsetky utility pstools /to uz nas firewall pusti 3-[/kde je aj psexec ale vysledok je rovnaky...
Pristup byl odopren...
Na objasnenie - PC je v neobsluznych priestoroch JE kde pride obsluha az po dovolenke, ja som zatial chcel na dialku nakonfigurovat nejake nove veci...takto to bude musiet pockat...

Aj tak samozrejme dakujem za pomoc....

Takze predsa len pokrok...
1.samozrejme vnc
2.cmd
3.Runas /user:MenoPc\administrator cmd - po vyzve zadat heslo...
4.Spustit v cmd okne /administratorovom/ prikaz
psexec -i -f -s taskmgr.exe system
5.Tento spusti taskmgr s uctom local system a takto je uz mozne zhodit aj lsass
6. Zial aj po zhodeni lsass shutdown -r zahlasi ze to nie je mozne vykonat pretoze RPC server je prilis zaneprazdnen...

no, nevim jestli nebude muj comment trosku offtopic...

nemam skusenost s VNC a W2k, ale s "pripojenim k vzdalene plose" ve winXp malinko jo. Pouzivam
takhle jeden stary tichy pc bez monitoru atd. na chod 24/7, bezi mi na tom DC++ a bittorrent. Cas od casu jsem potreboval restart nebo shutdown, a osvedcila se mi freeware aplikace
ShutDownPro

proste se do listy prida dalsi ikonka se spoustou voleb, nerejpal jsem se v tom jak to funguje, dulezite pro me bylo, ze to funguje :-)

ak chces dialkovo restartovat PC, musis ho restartovat z druheho, na ktorom je tiez nainstalovany logmein a na nom si cez remote control mozes pozriet svoju plochu a tak cokolvek urobit na svojom PC. Takto pomozem komukolvek, ale ja mu musim nainstalovat do jeho PC logmein, kvoli bezpecnosti....