Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kdosi z jiné IP přistupuje na můj gmail

V souvislosti se zřízením účtu na Nokia OVI, začal kdosi pravidelně přistupovat na můj gmailový účet, v tabulce aktivit na gmailu jsem zjistil že IP adresa patří právě Nokii, viz zde: 66.54.75.244 jako přihlašovací email k účtu OVI jsem zvolil pravě svůj gmail. Nechápu tedy vůbec proč Nokia přistupuje na tento účet, je to nějaký tah jak špehovat klienty konkurence? Jinak si to neumím vysvětlit, z pochopitelných důvodů jsem urychleně změnil heslo, ale ani původní k přístupu na gmail nemohl nikdo znát. Obavy o vykradení informací nejsou na místě, nic choulostivého tam neschraňuji, nicméně ale nevím co si mám o tom myslet.:-(

A dal si nokii heslo k svojmu gmailu ci co? Alebo jak inak ti tam pristupuje?

vseobecne existuju sluzby ktorym ked das email+heslo tak pravidelne odtial vyberaju spravy aby ti ich mohli vsetky zobrazit na jednom mieste, napr. ak mas 5 email schranok tak ze budu vsetky potom zobrazene kdesi na jednom mieste, nema ten program/sluzba nahodou aj taku funkciu? Apod.
A z opacnej strany: ked im nedas heslo k mailovej schranke tak tam ani nemozu predsa pristupovat.

Pochopitelne ze sve heslo na gmail jsem nikomu nedaval, vzdyt to pisu. Na gmail nepristupuje zadna jina sluzba ani aplikace, jen MS Office outlook z meho pocitace, pripadne pristupuji pres web rozhrani.

Vyuzivam pouze sluzby vzdaleneho tisku, google cloud print, ale tohle jsem nepouzil uz cca 2 mesice, pristup na muj gmail z uvedene IP se objevil prave v dobe meho priblizneho data zrizeni uctu na OVI. Nikdy jindy se tato geograficky odlisna IP v aktivitach neobjevila, az nyni.

Clovece uz si vzpominam, pristupoval jsem na gmail pres web rozhrani integrovaneho prohlizece v me Nokii, ano i ten odesila data kdesi na server, tam je komprimuje a posila zpet, podobne jako opera mini, tohle bude asi ono, "pane vachmajstr vy jste hlava" No mne by to netrklo, myslim ze jsi na to kapl.

Edit: IP adresa je US, ze by az takovou cestu vazily komprimovana data?

"Podezřelé přihlášení" je nejspíše opakovaný pokus bota o přístup.

pokud sis nastavil mail v mobilu, a odklepal jsi standardního průvodce, tak nokia sahá do gmailového účtu, aby ti pushovala maily.

Vřele doporučuju přejít na standardní IMAP (bez "meziskladu" u Nokie), funguje to daleko spolehlivěji (mně se stávalo, že po určité době přestalo fungovat odesílání SMTP, prostě to vytuhávalo ve složce "k odeslání")

Tento postup asi myslis u Symbianove Nokie, kterou ale nemam. Poridil jsem jen levnou Nokii Asha 302 series 40, jako druhy fon, jen kvuli klavesnici a integraci SIP klienta. Emailovy java klient v tomto mobile ma problem s gmailem, odmita se prihlasit, takze mobilni gmail krome onoho pristupu pres web rozhrani jsem zatim nepouzil.