Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem excel 2003 - soucet

Ahoj, snazim se vymyslet vzorec, ktery by spocital nazvy ve sloupci A pouze za urcity mesic ze sloupce B.
Priklad: potrebuji spocitat kolikrat se vyskytlo slovo hridel v lednu 2012 a ciferni soucet zobrazit do C1.
__|A|____________|B|____
hridel________01.01.2012
okno__________12.01.2010
sedadlo_______03.03.2011
clovek________10.05.2012
hridel________05.01.2012
hridel________01.01.2011
...___________...

Na google jsem toho moc nenasel ani nevim co presne mam hledat. Muzete mi prosim poradit.

Dekuji.

tak pokud máš předem nejasný počet kombinací, tak si uděláš kontingenční tabulku, ne?

díly jsou jasné, druhá část kontingenční tabulky bude vzorec typu =rok(B1) & "-" & mesic(b1) Tím si vytvoříš jednoznačné identifikátory pro jednolivé měsíce v rámci tvé metriky (jinak ono toto sdružení po měsících jde udělat i v samotné kontingencčce)

[http://pc.poradna.net/file/view/9577-excel-png]

edit: jinak docount je vysvětlen v linku výše na zcela ukázkovém příkladu..