Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Regularni vyrazy typ remarks //

Mam malej problem, proc to nechce fungovat, kde delam chybu v zapisu ??
Tento vyraz by mel prevest text i s // na poznamku a zvyraznit ji jinou barvou, jenze mi to nak nefacha, puvodne jsem to udelal takto

$cert = ereg_replace("//[[:blank:]]+[[:alnum:]]........{20}",
"<b class=\"parser_c\">\\0</b>", $cert);

ale tento zapis byl dost neforemnej, tak jsem to predelal takto a nefacha, mel by brat celej radek i s // a mezerou, na strance www.regexp.cz jsem to otestoval, odezva je OK ale nic neprevede ?

$cert = EReg_Replace("^//[[:blank:]][[:alnum:]]+([-_\*]*[[:alnum:]])*[[:alnum:]]
{3,4}([-_~  =\*\*a-z0-9]*[[:cntrl:]])*$", "<b class=\"parser_c\">\\0</b>", $cert);

Ten regularni vyraz je vcelku na jednom radku, ale tady jsem ho pastnul aby byl lepe videt takto
pro jistotu ho hodim znovu o kterej konkretne jde na celi radek .

$cert = EReg_Replace("^//[[:blank:]][[:alnum:]]+([-_\*]*[[:alnum:]])*[[:alnum:]]{3,4}([-_~  =\*\*a-z0-9]*[[:cntrl:]])*$", "<b class=\"parser_c\">\\0</b>", $cert);

Bohuzel nevim proc to nejde, pri testu to hodilo ze je OK, ale ve zdrojaku to nedela nic, proste danej radek jako kdyz nevidi a text od zacatku radku takto :

zde je text nekolik radku
.....
// poznamka ke kodu
.....
pokracovani

neprevede do tagu vubec proc tomu tak je nevim, regularni vyraz by to mel uzavrit do <b class="parser_c">// poznamka ke kodu</b> bohuzel se tak nedeje.
Jeste popisu server Apacha2 2.0.55, PHP5, PHP4, MYSQL 5.1 .

No ja to nechtel tajit, ale v domeni, ze ten regularni vyraz by mel najit danou cast retezce, jsem prave myslel ze text nacitany z DB, jako (longtext) najde bez problemu a ono ejhle nenasel.
Je fakt kdyz to budu nacitat z textoveho souboru pres file("adresar/text.txt"); vytvori sadu a funguje, ale divne je ze ve string (retezec) to nenacita ale odkaz ano ::) a ted jsem stoho paf. :-D
Jinak ten regularni vyraz jsem sesmutlal sam, proto jsem myslel ze je celej nak blbe.