Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zablokovane nebo zabezpecene porty

Dobrý den, nemám ani jeden povolený port, může to být nějaký firewall u poskytovatele, nebo to bude v routeru? Do routeru totiz nemam pristup, takze budu muset volat poskytovateli.

Proc pisu prvni sem: Chci zjistit, jestli neni chyba na me strane, nekde v PC napriklad, nez jim budu volat. Diky za radu.

Windows 7 64 bit.
Firewall mam vypnuty.

Povolene porty testuju zde.

Aha, to je divne, no kazdopadne. Nedalo mi to a volal sem hotline. Ocividne dle odpovedi nejsou blokovany zadne porty, ptal jsem se i na blokovani v jejich firewallu, ale pry nic neblokuji.

Chci port, nejlepe 25565, ale neni podminka, abych mohl spustit Minecraft server. (hra).
Znate nejaky osvedcenejsi zpusob zjisteni povolenych portu v routeri, nebo to jinak nez "vlezenim" do nej nezjistim?

Otvorene porty sa nedaju "zistovat" ptz server nemusi odpovedat na debilne poziadavky "zistovatela".
V kazdom pripade ak mas router tak musis nastavit forwarding v routeri. Na hotline ma ocividne sluzbu upratovacka.
Si schopny aspon na routeri precitat znacku a typ?

Nevim proc, ale nemuzu se na router dostat. Zadavam do prohlizece 192.168.1.1 (takova IP je napsana zezadu routeri). V manualu je stejna adresa. stejne me to tam nepusti.

Vypršel čas spojení
Při pokusu kontaktovat server 192.168.1.1 vypršel časový limit.

Manual

/edit: tak pres ipconfig -all jsem zjistil, ze bych mel zadavat 10.10.0.1, ale ani to nejde.

/edit: tak znicehonic mi 10.10.0.1 jde.

/edit: Jdu ho resetovat, prinejhorsim se mi ho nepodari nastavit a par dnu budu bez netu, nu co.

Ano nakonec se to povedlo, kazdopadne. Neprihlasil jsem se, jmeno a heslo musely byt zmeneny, resetoval jsem proto router, ovsem nedokazal jsem ho svou nesikovnosti rozchodit, zkousel jsem dynamickou i static IP, kterou nastesti vim (alespon jaka byla). Kazdopadne nastesti, jsem prave (dnes rano) nasel starsi router, pouzivany jeste pred tim co mam ted, je to taky TPlink akorat bez wifi, a samozrejme na nej taky neznam heslo.

Takze se ptam, muzu nejak ted, se starym routerem, zjistit informace potrebne k uspesnemu nastaveni druheho routeru, ktery jsem resetoval?

/// Podle IPconfig /all jsem zjistil nejake 2 DNS adresy, pomoci www.mojeIP.cz jsem si zjistil IP. Nastaveni v novem routeri tedy vypada takto. [Setup]

Muzu mit nekde chybu?

Zavolaj providerovi ci mas pouzivat DHCP alebo staticku IP. Ak to druhe tak ze jaku IP, masku, DNS. Mas to napisane urcite aj na zmluve od providera resp. na nejakom papieri od nich.
Nechapem co sa toho providera bojis jak keby si pachal nejaky zlocin. Su to informacie ktore normalny provider poskytne okamzite a dava aj ku zmluve o pripojeni na papieri.
... pruser budes mat vtedy ked tam nastavis nejaku picovinu a tym urobis problem v sieti namiesto toho aby si sa opytal providera ze jaku IP+masku+DNS mas nastavit alebo ci DHCP

Nebojim, jen zaprve se timto aj trochu ucim, ale kdyby to bylo jen toto tak vas kvuli tomu neobtezuju. Jde hlavne o to ze radeji to skusim nejak nastavit, nez si volat a platit jejich technika za nastaveni routeru. Vazne me nenapadlo jen tak zavolat a ptat se na takove veci, jako jestli pouzivat DHCP nebo statickou IP napriklad.

Tak jsem skutecne, ne ve smlouve ale na nejakem papire od nich, zazrak ze jsem ho vubec nasel, nasel tablku kde je napsana IP, maska, brana, DNS a DNS2. Vyzkousim to, ale vse je krome IP a brany stejne. Divne mi pripada jen to, ze IP na papire se neshoduje s IP ktera mi vyjede na www.mojeip.cz.

Vyzkousim, podam zpravu

Ked mas nezrovnalosti mozes im tam zavolat ci stale plati to co je na tom papieri. Na to nebudu posielat ziadneho technika a nechapem preco by si mal za to platit. Platis im mesacne za internet a toto je uplne najzakladnejsia informacia k danej sluzbe. Vzdy je lepsie sa 2x opytat jak nastavit tam konfliktnu IP

Ako nastavit novy router, respektive router po resete si skonzultuj so svojim ISP. To, ze si sa nemohol prihlasit na router mohlo mart za nasledok to, ze je remote web managment na nom zakazany (vela routrov to tak ma nastavene) alebo nemas od ISP verejnu IP adresu (podla obrazku vsak mas).
Porty su standardne vsetky zakazane, okrem povolenych, cize ak sa chces cez router dostat zvonku niekam do vnutornej siete musis si najprv dany port na routri povolit.

Moc Vám děkuji, funguje to. Měli byste si ty rady účtovat.

Ještě jedna věc, jak nastavím ten port forwarding, nebo jak? Děkuji.
Vlastne by to melo byt jednoduche, jen zadam do polozky Forwarding - Virtual servers. Port, IP adress, jen nevim jakou IP adress, jestli tu kterou se pripojuju na router, nebo ktera mi vyjede na mojeip.cz, nebo na kterou se pripojuje router...

Potom tam jsou dalsi 3 volby.
1- status (enabled/disabled) je jasne ze enabled.
2- protocol (ALL/TCP/UDP) tady taky nevim ktery zvolit, ale myslim ze nic nepokazim kdyz zvolim "all" ?
3- common service port (DNS, FTP, GOPHER, HTTP, NNTP, POP3, PPTP, SMTP, SOCK, TELNET) tady budu taky vdecky za radu.

routujes to zvonku na konretny PC, takze zadas lokalnu IP (192.168.x.x) toho konkretneho PC na ktorom bezi server.
Protokol (bod 2) a port (bod 3) zavisi od toho jaky server chces prevadzkovat, to je v navode k serveru resp. google.Port pre nejaky herny server nevyberas ziadne pismena ale cislo 0 - 65535

Díky MM.., Vše mi už funguje, dokonce se na mě už napojili lidi. Jen jsem mel problemy se napojit ja sam, porad jsem psal svou IP na prihlaseni do hry, nakonec jsem zjistil ze misto moji IP, musim psal "localhost", zajimave. Nicmene vse funguje jak ma.

Akorat me napada jeste jedna vec, muze se ke me na server pripojit nekdo, kdo je na moji siti - na stejnem routeru jak ja? Pokud ano, jakou IP musi zadavat?