Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ubuntu na Lenovo S205

Zdravim,
chtěl bych se optat, jestli někdo nemá zkušenosti s operačním systémem na Lenovo S205. Jak je funkční, rychlý a jestli vše funguje jak má. Samozřejmě chápu, že tento OS je spíše na internet a studijní potřeby. Díky, pokud je zde stejný dotaz, tak se omlouvám, ale nenašel jsem.

S205 se prodávaly jak s OS, tak bez něj a měly od 2GB do 4GB RAM- co máš ty? Když se ptáš, buď trochu sdílnější, protože se každému nechce hledat, jaký HW je v tvém netbooku. Také není jedno, jakou verzi Ubuntu distribuce chceš instalovat a jaké prostředí budeš používat- Unity, Gnome classic, KDE, XFCE...

Avšak z toho se mi dělá zle:
Bohužel, největší problém je EFI které způsobuje hromadu problémů a momentálně znemožňuje na tomto netbooku provozovat jakoukoli distribuci.

Zkoušel jsem Ubuntu, Mint, Fedoru, OpenSUSE, Debian a Mandrivu (Mageiu ještě testuji). Takže situace se má tak:

Ubuntu (10.04)-nefunguje bezdrát, neexistuje řešení jak ho zprovoznit, tedy existuje, ale spojení je velmi nestabilní

Ubuntu (11.10 i 12.04 BETA1)-nefungují některé flash disky, po zapojení spadne modul jádra ehci_hcd s chybou paměti a chcípne kompletně celý USB vstup.

Mint-vůbec se nerozjede, verze 9 postižena stejně jako U10.04

Mint (Debian)-po instalaci nefunguje firmware pro ethernet, nejde to opravit, boot končí chybou a restartem

Fedora 16-systém se nedá vůbec nahodit, selže jak GRUB2, tak GRUB1 (legacy)

OpenSUSE-skončí s hláškou configure udev (dál se nehne)

Debian-nejde zprovoznit bezdrát

Mandriva-totálně se rozpadne obraz, je fuk jestli máte svobodný nebo nesvobodný ovladač, výsledek vždy stejný

Problém s USB, jak jsem zjistil se týká všech dister které používají jádro Debianu verze 3-3.3. Distra používající jádro RedHatu jsou z obliga.