Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jaký chipset pro s. 939

Zdravím, potřeboval bych poradit, jaký chipset je lepší pro Athlon 64 3000+, nF4 nebo VIA K8T89O. Jde mi hlavně o stabilitu, teplotu, hlučnost.(dal bych přednost pasivu). Nechci taktovat, hry taky nehraju. Navíc mám na MB limit 2000 kč. Díky za rady.

Měl jsem oboje. Via se dělá i s pasívem ale zbavil jsem se jí protože při taktování přetaktovávala i sata řadič. Nforce 4 je bezpochyby výkonnější a taktuje se s ní v pohodě (amd 3200 2000@2650). Pasívní chlazení u nforce má jedině jedna Asus která stojí cca 4500. Rozhodně bych Ti doporučil socket AM2 kde seženeš Asus s heatpipe chlazením za cca 2700 podívej se na czecha. Je to očesaná deska /míň usb vzadu, no firewire, jeden pata a šest sata/ ale rozhodně je super že má pasív!

Ak sa jedná o hardwarovú kompatibilitu tak NF4 je podla mna jeden z najhorších čipsetov v súčasnosti. Je to síce marketingovo rozšírený čipset, ale pri montovaní kompov som sa s týmito čipsetmi najviac dožral - u niektorých dosiek pochybná kompatibilita s ATI kartami a harddiskami. Ale závisí to aj na prepracovanosti biosu zo strany výrobcu dosky. V súčasnosti vzhľadom na cenovú vojnu by som popozeral po Pentium 4 a čipsete minimálne intel 945.

Výkon a možnosti taktovania, v tomto je NF4 dobrý. Je to asi neuveriteľné, ale stalo mi toto:
Objednal som si(asi pred pol rokom) sempron 2800 + doska Asus K8N4E deluxe(NF4). Čakal som mesiac na nový bios na stránkach výrobcu dosky, lebo doska Asus K8N4E deluxe nespoznala procesor(vypisovala unknown procesor). Po mesiaci sa to vyriešilo upgradom biosu. Potom nastal druhý problém. Disk Hitachi SATA spôsoboval modrú smrť-výmena za PATA disk,vyriešené . Posledný problém: nestabilita s Radeonom x1600. 15 minut hrania - zátuh. Vymenil som si kartu s kamarátom za GF 6600 GT.
Po tejto skúsenosti nemôžem povedať, že NF4 je dobrý chipset. Je to produkt, ktorý sa tvári ako špička a dolaďuje až keď si ho kúpiš.

Pořád trvám na svém. ATI karty jsou kapitola sama o sobě velmi dlouho
a pokud si někdo nezjistí kompatibilitu dílů, tak je to jeho problém.
Internet funguje spolehlivě. BTW, třeba zrovna WD HDD neměly snad nikdy
problém s kompatibilitou, s výjimkou Raptorů, vše lze dohledat na netu.

Nforce 4 byl bezesporu první čipset s podporou sata2 a taky na to doplatil. Disky dvou největších výrobců /vlastně už mají jednoho majitele/ Seagate a WD jedou bez problému. Ostatní se téměř vždy musejí přepnout do sata 1. Nevím kde je v tomto případě chyba. U ATI myslím se to týká řady X1300 bych ten problém viděl na stranu ATI, grafiky uvedla když byl nforce 4 už hodně rozšířený a je její hloupost to neotestovat. Ten integrovaný firewall je taky naprd ale jinak jsem s nf4 spokojený.