Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení mikrofonu k PC

Dobrý den. Začalo mě u PC zlobit připojení k mikrofonu - zdířka na přední straně PC - jakoby špatný kontakt. Zkoušel jsem do zdířky stříknout trochu Kontaktolu, ale nijak to nepomohlo. Vzadu na PC je ještě jedna růžová zdířka na mikrofon, ale ta nijak nereaguje. Dá se ta přední zdířka nějak vyměnit, případně jak zprovoznit zadní zdířku, je potřeba něco přenastavit v PC?

Díky za rady, jako celkem elegantní řešení mně bylo v místní PC prodejně nabídnuto něco takového do USB http://www.alza.cz/axago-usb2-0-virtual-7-1-audio- adapter-d246592.htm
Chci se zeptat - znamená to, že když bych chtěl používat tuto externí zvukovou kartu do USB jako náhradu předních vstupů na sluchátka a mikrofon, musel bych ODPOJIT-ZNEFUNKČNIT stávající zvukovku v PC? Tak mi to paní prodávající v PC obchodě prezentovala, to by ovšem až tak elegantní nebylo, neboť bych přišel o všechny zadní konektory. Je to opravdu tak?