Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sietovy Disk + automaticke zalohovanie

Zdravím,

Potrebujem poradit nejaky sietovy disk aspon 1TB len na zalohovanie. Jedna sa o siet 8PC stoho by som potreboval 2PC zalohovat zrkadlovo pretoze tam bezia skladove zasoby ktore sa cely den menia a ak to nahodov padne aby som mal najcersvtejsiu zalohu. Ostatne PC budem zalohovat len urcite priecinky ako maili a podobne, to by bolo treba tak 2x za den.

Vsetko by som potreboval samozrejme automaticky.

Vie mi niekto poradit disk do cca 200e s DPH + nejaky nastroj na automaticke zalohovanie?

Vdaka

Tak som dnes objednal ZyXEL NSA325 + WD10EALX ako zalohovaci soft budem pouzivat freeware cobian backup ktory ale nema moznost robit realtime zalohu? na ten pc kde budem potrebovat tu real timezalohu dam asi ten freeFile Sync ....

Kúpil si jedno z najlacnejších dvoj šachtových NASov, musíš počítať s tým že to bude hodne pomalé. Mal som ho na zápožičku a radšej som ho vrátil. Teraz na servisné účely nosím v aute Synology DS712+ a v kancelárii mám 2ks Synology DS1511 a 1 ks QNAP TS 859 Pro+. S týmto sa už pracuje dobre.
Pre porovnanie: Obnovoval som PC z image ktorý mal asi 12GB a na 100Mb sieti to trvalo 44min. Keď so to isté urobil na 1Gb sieti, trvalo to 4 min a 20 sec.Keď som to isté urobil s NSA325, zak po 4 minútach ešte Acronis nemal ani zistené koľko mu to bude trvať - po jednej hodine nemal ešte ani 30% obnovené. Viac som NSA325 nekúšal.

Kupil to preto, ze som mu to odporucil. 3xx rada je nastupcom 2xx a zlepsenie sa udialo hlavne pri procesore a pamati. Takze zrychlenie tam je a fungovat sa dalo uz so starou 2xx radou.
Porovnavat feldu s mercedesom nie je koser, ale felda odvezie tiez, takze pracovat sa da aj so Zyxelom. Navyse ak nesluzi ako sietovy server, ale ako zalohovacie pole, kde sa s datami pracuje malokedy a nezalezi az tak na case.
Podla mna je to spravna volba.