Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ukončení aplikace při trvající nečinnosti

Dobrý den

Potřebuji nějakým způsobem zajistit, aby se při (například desetiminutové) nečinnosti počítače ukončil jeden konkrétní program (pokud běží). Žádné odhlašování, vypínání počítače, jen ukončit konkrétní aplikaci.

Zatím jsem se dopátral k programu DShutdown. Ten by mi i vcelku vyhovoval, až na to, že ukončí nejen požadovanou aplikaci, ale i sám sebe a nevím jak ho znovu automaticky spustit, aby pokračoval v „monitorování nečinnosti“. Možná by to celé obstaraly i standardní systémové prostředky (taskkill ?), ale nevím jak vyhodnotit tu nečinnost. V ideálním případě by to byla nečinnost té konkrétní aplikace, ale to už bych asi chtěl moc, takže se spokojím i se sledováním aktivity celého počítače.

Mělo by to chodit na Windows XP prof. 32bit SP3 CZ.

Nejprve si otestuj ukončení
1. zjisti si jméno EXE, který chceš ukončit
2. pomocí příkazu TaskKill si (v prikazovem okne spustenem jako spravce) over funkcnost:

taskkill /IM tvuj.exe /F

Plánovač úloh, kde vytvoříš úlohu
obecné: spustit jen kdyz je uzivatel prihlasen, [x]spustit s nejvyssimi opravnenimi, konfigurovat pro Windows 10, [x]skryte
akce: spustit program taskkil.exe s parametry /im tvuj.exe /f
záložka podmínky: spustit po době nečinnosti např. 10 minut