
Domácí kino
Dobrý den,
dostal jsem dobrou nabídku na domácí kino. Jedná se o reprosoustavu Magnat, modelové řady Motion.
Tedy: Subwoofer 300A - center Motion 210 - satelity Motion 110 - sloupy Motion 880
Má někdo zkušenosti s touto sestavou ?
Ještě dodatek: samozřejmě vím, co je to 3D obraz, ale co se týče zvuku 3D ?...
Ak nieje napisane inak, tak 3D sa moze tykat aj zvuku.
Je to vpodstate elektronicka uprava signalu, ktora aj v pripade dvoch (stereo) reprosustav moze navodit dojem, ze zvuk sa siri z vacieho poctu smerov nez len z dvoch.
Ako sa da vytusit, je to dodatocny zasah do charakteristiky zvuku, ktory nema nic spolocne s kvalitou hudobneho prednesu (podania).
Pouziva sa to na zvukove efekty, hlavne pri filmovej produkcii.
V sucastnosti ked mame viac prenosovych ciest ako dve (stereo) je moze vyjadrit priestor lepsie (podrobnejsie), ale aj tak sa este musi zvuk prznit elektronicky vo vselijakych DSP.
http://bigman.blog.cz/0810/novy-3d-zvuk-aneb-tezka -konkurence-5-1-a-dts
Nevím teda jesti zrovna konurence jak píšou,je to starej článek.Protože většina filmů a koncertů se dnes dělá v 5:1 a max DTS .Samozřejmě se dělá něco už v 7:1 a více ale málo a týká se to jen nějakých pár nových titulů.
Nezabudni, ze bod odkial moze vychadzat zvuk moze byt umiestneny kdekolvek v pomyselnom gulovom priestore a pre dokonale podanie priestoru odkial zvuk prichadza moze existovat nekonecny pocet smerov (zvukovych kanalov). To co sa dnesna technika snazi napodobnit napriklad 12-timi kanalmi je niekde na zaciatku toho kde to moze skoncit, napr. 240 kanalov, alebo viac ? Zavisi ako daleko je posluchac od zdroja zvuku.
Vzdy existuje elektronicka cesta ako umelo zvysit pocet kanalov aj ked ich mame teraz povedzme 12. Okrem toho aby sa zvuk ( zdal !) zaujimavejsi, si elektronika bude vymyslat ako ma zvuk zniet (napodobenie zvukoveho priestoru a rozne efekty). Nieco malo o tom viem, robil som volakedy zvukara v divadle.
Tak bedny a receiver mám doma, hraje to opravdu pěkně, ještě nemám vše nastaveno, ale narazil jsem na problém. Pořídil jsem si tedy receiver PIONEER VSX-521. Až při zapojování jsem si všiml, že má mono výstup pro subwoofer (pre out). Mám aktivní subwoofer, kde mám stereo vstup (L + R ). Jak mám tedy spojit receiver ze subwoofrem?
Receiver: mono výstup
Subwoofer: stereo vstup (L + R)
Narazil jsem na Y cinch subwoofer kabel, který spojuje L+R kanál do jednoho mono.
http://www.productwiki.com/upload/images/pioneer_v sx_521_k_1.jpg
Použij ten Y cinch. Ale možná bude stačit zapojit jen jeden vstup na subwooferu.
ok. Díky za radu, použiji tedy ten Y cinch kabel....