Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Delphi v roce 2012

Píše se rok 2012 a v současných jazycích nemám přehled. Mohl by mi tu prosím někdo stručně napsat jestli má cenu oprášit své znalosti v tomto jazyce? Pokračuje vůbec vývoj pod novou firmou? Má to vůbec podporu 64bit? Danke.

Záleží, čo vlastne chceš programovať. Ak najmä natívne aplikácie pre Windows, tak to zmysel má. V Embarcadero Delphi XE2 sa ti také aplikácie budú robiť pomerne dobre, je podporovaný a umožňuje aj vytváranie 64-bitových aplikácií.

Pre aplikácie takéhoto typu by som ešte zvažoval C/C++ v Qt alebo vo Visual Studiu (WTL/MFC/iná UI knižnica), prípadne C# (WPF alebo Windows Forms; síce to nie je natívne, ale pre vývoj Windows aplikácií je to ok). Spolu s Delphi sú to asi všetky rozumné možnosti pre vývoj desktopových Windows aplikácií.